Замки кохання у парку Чекмана: звідки пішла традиція і чому хмельничани досі їх чіпляють

Замки кохання у парку Чекмана: звідки пішла традиція і чому хмельничани досі їх чіпляють
  • На металевих обручках у парку Чекмана висить десятки замків.

  • Їх досі чіпляють наречені у день свого весілля, – каже керівництво парку.

  • Дізнавайтеся історію цієї традиції.

Замки з іменами, ініціалами та сердечками. Покриті лаком, блискітками чи навіть тканиною. Десятки таких роками висить в парку Чекмана. Наразі вони знаходяться на металевій інсталяції у вигляді обручок. Її встановили там у 2012 році, замість підкови зі стільцями. 

Спогад хмельничанки

До появи обручок в парку, замки вішали на мосту, через який пролягає вхід у парк. Ключі від таких замків закохані викидали у воду. Про це vsim.ua розповідає хмельничанка Катерина.

За її словами, і вона понад 10 років тому чіпляла на мосту замок із тодішнім коханим. На ньому обидвоє написали лаком для нігтів свої імена. Ключ викинули. Пара так і не побралася. Проте тепер жінка має особливий романтичний спогад.

Відео дня

- Ми з моїм колишнім хлопцем вішали на мосту в парку Чекмана свій замок. Це було дуже давно, точно не пригадаю в якому році. Це було дуже романтично. На той час там висіло дуже багато замків. Всі були різні. Деякі навіть мали особливе оформлення. Наприклад, пам’ятаю один із намальованим величезним яскраво-червоним серцем. Із тим хлопцем згодом ми розійшлися. Та той особливий романтичний момент я пам’ятаю. Чи висить зараз наш замок у парку – чесно кажучи, навіть не бачила, – розповідає хмельничанка.

Коли саме хмельничани почали вішати замки кохання в парку Чекмана – точно не відомо. Зокрема. директор комунального підприємства Парки і сквери Олександр Боднарчук каже, коли він прийшов на посаду у 2017 році, десятки замків вже висіли на своєму місці. Він розповідає – скільки їх точно є зараз в парку, сказати складно. Та закохані досі продовжують чіпляти їх на металеві обручки, як символ свого кохання. 

- Хмельничани досі вішають ці замки. Особливо наречені в день свого весілля. Навіть у минулу неділю чіпляли, – розповідає Олександр Боднарчук.

Звідки пішла традиція

Традиція чіпляти замки кохання вже давно актуальна по всьому світу. У містах України вона також продовжує своє життя. Зокрема – у сусідньому Тернополі. Там, в парку Шевченка, для цього є кілька локацій, – повідомляють журналісти 20 хвилин.

Такий же звичай мають закохані у Житомирі. Там замки вішають на пішоходному мосту. А в Києві замки кохання чіпляють на Парковому мосту. 

- Кількість замків на мосту свідчить про те, що Київ є містом романтиків. Цей символ любові вже понад 100 років зберігає романтичний дух, надаючи можливість парам зберегти свої почуття на все життя, – пише видання Місто Кия.

У європейських містах замки вішають теж на мостах поблизу водойм. Наприклад, у Парижі це роблять біля річки Сени. Щоправда, якось влада заявила, що це псує вигляд архітектури. У 2014 році почали експеримент на мосту Мистецтв, замінивши три парапети особливим типом скла, яке запобігло б прикріпленню замків. 

Пізніше замки там були зняті через обвалення моста. Для підтримки слави статусу міста закоханих, у Парижі навіть зробили спеціальний веб-сайт, де користувачі можуть відправляти іншим віртуальні любовні замки.

Венеція, що в Італії, входить в число міст, де суворо заборонено вішати замки на мости. Це особливо серйозно стосується мосту Ріальто. Звідки замки давно були вилучені, а додавання нових може призвести до штрафу.

Загалом є кілька версій походження так званої традиції замків кохання. Одна з них походить від романтичної історії сербів. Вона розповідає про місто Врнячка Баня та хлопця на ім’я Рельян і його дівчину Наду. Ті закохалися одне в одного у 1914 році. Хотіли одружитися, та їх розлучила війна.

Нада мала надію, що він повернеться назад, але доля склалася інакше. На острові Корфу юнак покохав іншу і додому не повернувся. Вона була вражена цим і померла.

Після цієї історії дівчата стали скуповувати замки й чіпляти їх там, де клялися у вічному коханні Нада та Рельян. Ключі від них викидали у річку. Аби їх кохання ніколи й нічого не змогло зруйнувати.

Ймовірно, що й досі, чимало пар по світу вірять в істину цієї традиції. Саме тому по цей день у парку Чекмана, на металевих обручках, поповнюється кількість замків закоханих.

Друзі, якщо й ви коли-небудь чіпляли зі своєю половинкою замок у парку Чекмана, напишіть в коментарях. Нехай про вашу особливу історію кохання дізнається більше людей.

Читайте також: Еріка та Фелікс: які імена хмельничани обрали для дітей в серпні

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Василь Кравчук

    Олександер....

keyboard_arrow_up