На мітинг вийшли перевізники, водії та звичайні пасажири.
Вони просили відновити міжміські, міжобласні та міжнародні транспортні перевезення.
Про свої проблеми розповіли журналістам vsim.ua.
Черговий мітинг через карантин відбувся сьогодні, 13 травня, під стінами Будинку рад. Цього разу на мирну акцію протесту з’їхалися зі всієї області. Протестували перевізники та водії міжміських, міжобласних та міжнародних сполучень. Вони просили відновити транспортні перевезення з 22 травня.
Підтримати людей, які залишилися без роботи, вийшли й мешканці міста. Вони розповіли про свої проблеми. У когось через відсутність транспорту зникла можливість допомагати батькам, які живуть у селі. Хтось прибув на мітинг із Хмельницького району, бо щодня має їхати на роботу до міста і не має грошей на таксі, а хтось елементарно немає чим дістатися до лікарні.
Про наболіле хмельничани та жителі області розповіли журналістам vsim.ua.
Пані Люба приїхала на мирний пікет із Розсоші. Жінка працює у Хмельницькому. Робота у неї позмінна. Кожні два-три дні жінка пішки долає 15 кілометрів в сторону міста, щоб потрапити на робоче місце. Каже, що на таксі не накатаєшся, а працювати треба.
Вже два місяці я змушена ходити пішки до Хмельницького на роботу. У нашому селі є люди, яким дуже треба у місто до лікарні. Грошей на таксі у них немає, а йти вони не можуть через стан здоров’я. Є люди на інсуліні, а привезти ліки нікому. Ми дуже просимо запустити транспорт, автобуси мають їздити. Ми обіцяємо дотримуватися всіх вимог, їздити лише у масках, використовувати антисептики, але їздити. Працювати потрібно всім, лікуватися потрібно не лише від COVID-19. В мене багато сусідів похилого віку, які просять щоразу привезти їм ліки чи якісь продукти із міста, бо самі не можуть поїхати. Щоразу додому я повертаюся із сумками. Це важко, тим паче, що я вже не в тому віці. 15 кілометрів пішки для мене - це чимала відстань, - каже пані Любов.
Хмельничанин Петро прийшов на мітинг, щоб висловити думку пасажирів. Чоловік має батьків похилого віку у селі. Каже, що немає змоги допомогти стареньким. За два місяці карантину він не виїжджав з міста. Тому просить якнайшвидше відновити міжміські перевезення.
Людям потрібно рухатися не лише по місту, а й за його межі. У багатьох є в цьому нагальна потреба. Це і робота, і городи, і батьки в селі. Зараз же проблематично рухатися навіть Хмельницьким. Якщо в мене немає спецперепустки, я маю сидіти вдома, це не правильно. Я за відновлення роботи транспорту. Хоча б частково, хоча б не всі рейси, але транспорт потрібно запускати, - каже Петро.
Юрій - водій автобуса, який здійснює міжнародні перевезення. Чоловік два місяці без роботи. Каже всі заощадження вже вичерпав, а родину годувати треба. За його словами, нелегальні перевізники продовжують курсувати по країні та за її межі. А тим, хто сплачує податки державі, таку можливість не надають.
Всім потрібно працювати. Коронавірус у нас надовго. Кажуть, восени буде друга хвиля, тоді чого ми чекаємо. Без роботи не буде за який кошт лікуватися від того ж COVID-19 та від інших хвороб. Зараз весна, іде загострення хронічних захворювань, а люди собі відмовляють в будь-яких вітамінах. Бо в когось вже немає за що хліба купити. Який тоді буде імунітет до хвороби. Якщо буде ситуація продовжуватися в тому ж напрямку, то помиратимуть не від коронавірусу, а від голоду, - зазначив Юрій.
Під час прямого ефіру, який журналісти vsim.ua вели з мітингу, водії приміських сполучень розповіли, що до них постійно телефонують пасажири та запитують, коли відновлять рух транспорту. Люди скаржаться водіям, що не мають можливості дістатися до обласного центру, хоча мають в тому неабияку необхідність.
Так, водій одного з районних центрів області розповів, що нещодавно до нього телефонувала жінка з онкозахворюванням. Вона намагалася якось дістатися до Хмельницького на черговий курс хіміотерапії. В результаті “постукала в усі двері” і залишилася вдома, бо не знайшла транспорту.
Такі звернення не поодинокі. Люди з раком не можуть дістатися в лікарню, бо таксист просить 1500 гривень. Як виживати в таких умовах невідомо.Тому ми просимо відновити транспортні перевезення, хоча б частково, - пояснив водій.
Детальніше про це в записі прямої трансляції
Через ситуацію, яка склалася, перевізники та водії написали звернення до голови ОДА. В ньому просили:
Негайно поновити роботу регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, міжобласному та міжнародному сполучені із заїздом автобусів на територію автостанцій, які працюють у рамках правового поля, та реалізацію автостанціями квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення за умови дотримання усіх санітарно-гігієнічних вимог.
Заборонити використання на ринку пасажирських регулярних перевезень транспортних засобів (до 9 пасажирських місць), які здійснюють “нелегальне” перевезення пасажирів легковими транспортними засобами.
Звільнити транспортні компанії (перевізників та автостанції), діяльність яких була зупинена на період проведення заходів - запобіганню поширенню коронавірусної інфекції, від нарахування, обчислення та сплати податків у тому числі із ЄСВ та ПДВ, на період дії карантину плюс два місяці.
Запровадити транспортним компанія (перевізникам та автостанціям) державну фінансово-кредитну та інвестиційну підтримку.
Лист із цими вимогами організатори акції передали Дмитру Габінету. Він зазначив, що буде усіляко сприяти задоволенню вимог перевізників. Посадовець запропонував створити ініціативну групу та спільно працювати над варіантами виходу із проблеми. Вимоги водіїв та транспортних компаній, голова ОДА обіцяв передати на розгляд до Кабміну.
Під час селекторних нарад ми обговоримо ці питання із Кабміном. Поки ж створимо робочу групу і напрацюємо певні пропозиції, які допоможуть швидко відновити на теренах області перевезення пасажирів і убезпечити їх від COVID-19. Починатимемо з малого. Як на мене, деякі сполучення уже можна відновлювати. Мова про ті міста, де немає спалаху коронавірусу. А ось, до прикладу, сполучення із Нетішином наразі не можна запускати, бо там велика кількість інфікованих. Це саме можна сказати й про міжобласні сполучення, на кшталт з Чернівцями. Ми маємо разом знайти такі варіанти, які будуть безпечними для водіїв і для пасажирів. Будемо думати, як це краще зробити, - зазначив голова ОДА.
Після розмови з головою ОДА, перевізники зазначили, що задоволені результатом. Вони вже домовилися з очільником області про чергову нараду. До неї мають запропонувати свої варіанти роботи громадського транспорту від 22 травня.
Ми сподіваємося, що до нас таки дослухаються і на державному рівні дозволять розв'язувати проблему тут на місцях. Ми прекрасно розуміємо, що голова ОДА немає повноважень, щоб відразу після звернення дозволити нам відновити роботу. Але він пообіцяв нам посприяти. Ми готові йти на компроміси, такого ж чекаємо і від влади, - пояснив перевізник Рустам Дузяк.
Про результати бесіди організатори акції розповіли пікетувальникам.
Згодом водії сіли у свої транспортні засоби та колонами рушили на виїзди з міста.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Віталій Малий
Маічка Падалко
Олександр Бойко reply Маічка Падалко
Sv Sv reply Маічка Падалко
Ivanka
Кирило