Житель Хмельниччини доводив у суді, що є сином загиблого військовослужбовця

Житель Хмельниччини доводив у суді, що є сином загиблого військовослужбовця
  • Це було потрібно заявнику, щоб отримати державну допомоу.

На Хмельниччині до суду звернувся молодий чоловік з проханням встановити факт, що військовослужбовець з Полонного Шепетівського району, який загинув на Донеччині, є його рідним батьком. Це потрібно було заявнику, щоб отримати виплати.

Що вирішили в суді – розповіли у пресслужбі відомства.

Як пояснив чоловік суду, коли він народився – його батьки проживали разом та не були одружені. Мати зареєструвала малюка на своє прізвище. Втім батьки завжди жили однією сім’єю. Лише 2-го вересня 2022 року офіційно одружилися. А майже за місяць, 12 жовтня 2022 року, батько заявника загинув під час виконання бойового завдання у Донецькій області. Тепер, щоб оформити державну допомогу, молодому чоловікові потрібно довести, що загиблий воїн – його батько.

Відео дня

Полонський суд у проханні встановити факт батьківства відмовив.

Тоді заявник звернувся до апеляційного суду. Тут він наголосив, що батьки після реєстрації шлюбу хотіли звернутися до відділу ДРАЦС, аби владнати питання з батьківством, утім не встигли цього зробити через загибель батька.

Як встановив апеляційний суд, у свідоцтві про народження заявника його батьком дійсно записаний загиблий військовослужбовець. Також на день смерті він був зареєстрований за однією адресою зі своєю сім’єю. Також його сестра й мати (тітка й бабуся заявника) в суді підтвердили, що їхній родич справді є батьком заявника і ніколи в цьому не сумнівався. Це говорили й інші свідки.

На думку суду, доказів, які б свідчили, що захисник за своє життя визнавав батьківство щодо сина, достатньо. Тому в установі встановили факт батьківства та зобов`язали змінити актовий запис про народження дитини.

Щодо зміни прізвища заявника на батькове суд зазначив, що це він може зробити написавши заяву до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Читайте також: 70-тьом військовим не виплатили «бойові». Їх повернув хмельницький суд

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ira Irina
    Перший суд не міг перевірити свідків і взнати . Кажуть штамп не держе , але для впевненості і чесності між двома це саме добре рішення 😉, коли чесно є любов і без лівих таємниць , то одруженням доказують один перед одним що належить тільки йому чи їй . А жити таквсе життя як кожен по своєму і на стороні казати що холостяк і все життя бути не впевнено у в чесності співмешканця , завжди душевний неспокій . А ще багато жили просто так , заради виплат матерей одиначок де батько не вписаний зовсім  , бо наша держава фінансує не чесні сім'ї як нормальна зразкова сім'я а фінансують гультяйок і повій доплачують їм за те що зробили дитину під кущем , таким чином багато не розписувались і даже для цього розводились щоб потім родити дітей і одержувати як одиначка допомоги . В нас в Україні всі закони робляться не для людей 😉
  • Читач62
    А аналіз ДНК не допоможе?

keyboard_arrow_up