Незвичайне завдання отримали хмельницькі рятувальники у вівторок, 4 серпня. З-під завалу сміття їм довелося звільняти пенсіонерку. На допомогу ДСНСникам прибули й медики. Вона обстежили жінку після закінчення операції “Сміттєвий полон”.
У той день пенсіонерка на ім’я Надія намагалася потрапити до власної оселі. Повністю зайти до квартири їй так і не вдалося. Причини - купа сміття, що заблокувала вхід.
“Бабушка, ви застрягли. Ваші ноги коло дверей, а ви в хаті”, - із такими словами працівники “швидкої” допомагали дістати стареньку з-під завалів. Тим часом рятувальники пробрались до помешкання по драбині через балкон. На камеру вони зафіксували, як все відбувалося.
Що відомо про цю сім’ю і чому пенсіонерка живе серед сміття? Відповідь на запитання шукали журналісти vsim.ua.
Інцидент трапився в одній з багатоповерхівок на Львівському шосе, неподалік “АТБ”. Тут, на другому поверсі під’їзду №6 в однокімнатній квартирі мешкає пенсіонерка Надія. Живе жінка тут вже 40 років. Більшість сусідів добре її знають. Тож журналістам vsim.ua повідали майже про всю її долю.
Опинившись поблизу багатоповерхівки ми взялися розшукувати ту саму Надію. Всі сусіди як один вказували на останній під’їзд в будинку. Саме з нього вийшов комунальник в спецформі. На плечах він волочив величезний чорний пакет. Підійшовши ближче, стало зрозуміло - чоловік несе сміття, що складає поблизу багатоповерхівки.
Піднявшись на другий поверх, до квартири були відчинені двері. Там перебували троє чоловіків. Одним із них був син пані Надії. Саму жінку вдома застати не вдалося.
Ми звернулися до сина пенсіонерки, аби він прокоментував подію. Чоловік вийшов на майданчик і став пояснювати:
Я із мамою не мешкаю і постійно з нею говорю про це сміття. Вона так живе, бо в нашій країні до такого доводять, - сказав чоловік.
Згодом в нього задзвонив телефон. Він підняв слухавку, а після від будь-яких коментарів відмовився. Казав, що не має часу і мусить прибирати. Називати своє ім’я він теж не захотів. Заходити до квартири чоловік не дозволив. Натомість з дверей було видно, що сміття в коридорі майже немає. А от в самій кімнаті й досі гора відходів.
Поки сміття у чорних пакетах виносили на двір, вдалося з’ясувати: син пані Надії вивезе все завтра,7 серпня. Для цього буде винаймати спеціальну автівку.
Розпитати про сусідку Надію ми вирішили в інших мешканців під’їзду. Проте в жодній з трьох квартир двері нам не відчинили.
Балакучими виявилися сусіди з інших під’їздів. На одній з лавок сиділа жінка. На запитання про пані Надію вона відповіла: “Ця жінка дуже працьовита”.
Вона збирає пляшки й папір. Ріже все це, сортує і везе здавати. З цього вона має якийсь дохід. Звісно, вона не гарно робить, що все це збирає. Але вона собі такий шлях обрала. Загалом ця жінка нормальна людина, - каже сусідка.
У цій багатоповерхівці на Львівському шосе “полонена сміття” мешкає вже 40 років. За цей період жінка встигла подружитися із деякими мешканцями. Одна з її подруг - пані Лариса. Жінка теж пенсіонерка. Каже, що із Надією спілкується щодня. Бачила жінку й сьогодні. Мовляв, вона повезла на здачу картон.
Лариса розповідає, що її подруга неймовірно працьовита. У минулому вона була робітницею на “Катіоні”, а згодом стала продавати кавові напої. Вже у пенсійному віці почала здавати вторсировину. Таким чином, вона отримує прибуток. Адже мізерної пенсії, каже Лариса, на життя не вистачає.
Мешкає Надія у квартирі сама. Лариса каже, що із чоловіком вона не живе вже давно. А син мешкає у Польщі. Тож постійно бути поряд з мамою не може.
Це приємна і хороша жінка. Зараз вона живе за рахунок сміття. Збирає його і так живе. Сьогодні я сиділа на лавці і бачила, як вона повезла здавати картон. Поганого я про неї нічого не можу сказати. Ми із нею приблизно одного року народження й щодня спілкуємося. В неї є ще десь своя ділянка землі. Там вона собі саджає овочі різні. Так і живе, - каже пенсіонерка Лариса.
Ще у 2018 році в Хмельницькому презентували мапу пунктів прийому сировини. Згідно із нею таких в місті є 60. Переглянути їхнє розташування можна тут. На мапі вони розміщені майже в кожному мікрорайоні.
Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті. Адже найближчим часом ми розповімо вам, де за гроші приймають вторсировину в Хмельницькому.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.