Вслід за показовим знесенням гаражів, комунальники взялись і за рекламу. Чиновники дали вказівку розчистити центр міста від штендерів і виносних конструкцій. Під «приціл» потрапили ті власники зовнішньої реклами, які не підписали договору з міською радою. Підприємці не мали дозволу на встановлення конструкцій і не платили грошей до бюджету. Попереджали їх впродовж двох місяців. Принаймні, так говорять у міській раді. Вже після цього почали діяти радикально.
Не платили
Сьогодні, 23 червня, незаконно встановлену рекламу прибирали на Кам’янецькій, Подільській і частині Проскурівської. Чистку вирішили провести близько сьомої ранку, коли у підприємців ще не почався робочий день. Завершили менше ніж за дві години. Жоден з них захищати свою власність на це дійство так і не прийшов. Як і вчора, 22 червня, коли на Кармелюка зносили незаконні гаражі, слідкував за процесом директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич. Каже, власників рекламних конструкцій попереджали два місяці. Але ті не відреагували і вимоги не виконали.
- Був виданий наказ по управлінню архітектури щодо проведення демонтажу незаконно встановлених конструкцій. Незаконними вважаються ті, в яких немає договірних відносин з міською радою. Разом з управлінням екології та благоустрою надавали попередження протягом останніх двох місяців. Люди ті вимоги не виконали. Тому був здійснений демонтаж, - пояснює Олександр Чорнієвич.
За його словами, підприємці залишила рекламні конструкції на ніч, що є порушенням. Навіть ті, хто має договір, зобов’язані прибирати свою рекламу після закінчення робочого дня і виставляти на початку. Це прописано у договорі про правила розміщення цих виносних конструкцій.
Обходиться без суду
Як виявилось, власники не уклали договорів з управлінням архітектури. Усі документи готують у відділі, що спеціалізується на рекламі. Такий договір дає законність конструкціям. Підприємці їх не мали і, відповідно, не платили коштів місту. Скільки ж заборгували – в мерії не кажуть. Чиновники кажуть, аби знести штендер, судового рішення не потрібно.
-Ми прибрали це як вуличне сміття. Це не є капітальна споруда. Якщо договорів немає, то власники до бюджету коштів не сплачували. Сам демонтаж обійшовся до тисячі гривень. Тут були задіяні сили комунального підприємства по зеленому будівництву, - говорить директор департаменту.
Чиновники кажуть, ситуацію моніторять або ж мають моніторити в управлінні благоустрою та в архітектурі. Черговий рейд обіцяють провести вже в липні – серпні.
Повернути знесену конструкцію можливо
Роман Рачок, адвокат “Подільської правової ліги”
Демонтувати рекламну конструкцію можуть, коли неможливо встановити власника або ж в тому випадку, коли її встановили самовільно. Є ще випадки, коли закінчився термін дії дозволу чи технічні характеристики не відповідали виданому дозволу. Зносять штендери згідно договору або ж за рішенням суду. Підприємець може повернути собі знесену рекламну конструкцію. Для цього потрібно мати такі документи:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.