Це затишне і тихе містечко можна обійти за кілька годин. Головні визначні місця знаходяться в центрі. Тож виїжджати з Хмельницького можна навіть не першим автобусом і повернутися додому ще засвітла. Туристам варто побачити палац Сапєгів та старовинний католицький костел.
Красилів - дуже компактне місто, тож усе, що знадобиться туристу тут знаходиться у центрі. Є тут і громадський транспорт - ходить дві маршрутки. Але їх доведеться довго чекати, краще витратити цей час на піші прогулянки, тим паче, що так можна добре розгледіти архітектуру.
При в’їзді в місто в очі кидаються багатоповерхівки та ставок Левада, який розкинувся по обидва боки дороги. Якщо будете їхати автобусом, то приїдете на місцевий автовокзал. Він знаходиться в центральній частині міста, тому від нього зручно добиратися у будь-яку точку. У центрі багато двоповерхових “сталінок”, збудованих 50-60 роках. Приємно, що місто виглядає доглянутим. Вздовж доріг на тротуарах кожні 200 метрів стоять великі урни.
Вузенькі довгі вулички з обох сторін осіли двоповерхові будинки, зверху прикрашені цікавим оздобленням з різнокольорової плитки. Деякі з них мають характерні елементи народного українського орнаменту.
В обід від палючого сонця можна сховатися у міському парку, що починається за кінотеатром на головній площі міста. Просторі алеї парку ведуть до Красилівського професійного ліцею, що поряд зі стадіоном. На алеї стоять скульптура партизану-розвіднику Валі Котику та трактор на постаменті.
У 2012-ому році парк добряче підмарафетили. Тепер тут можна посидіти на лавочці “Energy”, “Роман” чи “Тарас”. Облаштували так парк міська влада і місцеві підприємці до 568-ої річниці міста. Поряд є дитячі майданчики та комплекс декоративних споруд, - “Млин добра’”, “Колесо бажань’” та “Підкову щастя’”.
Місцевий ліцей, про який ми вище згадували, раніше і був розкішним палацом. Розташований він в кінці алеї за парком. На перший погляд, звісно, і не скажеш, що цей навчальний заклад дихає історією. Фасад будівлі з центрального входу не нагадує про часи панування князя Миколи Сапєга. За радянських часів будівлю змінили і перебудували.
Припускають, що цей садибний будинок побудували у перші роки ХІХ століття. Історична будівля від початку мала дві прибудови, до наших часів вони збереглися, але в перебудованому вигляді. Палац ще зберіг первісний вигляд з протилежного боку.
Католицький костел знаходиться у самому центрі міста Красилів. Він є однією з головних архітектурних пам'яток району з давньою і цікавою історією.
Храм почали будувати 1820 року, а завершили – через 10 років. Будівлю звели у класичному стилі, фасад прикрасили напівколонами. Кошти на будівництво надав той самий Микола Сапєга. Наприкінці ХІХ століття костел відреставрували. Після приходу радянської влади більшовики розстріляли тодішнього настоятеля храму, а будівлю перетворили на військовий склад. Під час Другої світової війни костел на півтора року відновив свою роботу, та 1947-го його знову закрили. У радянські часи тут був дім піонерів.
1989 року парафіяни почали клопотати про відновлення костелу, богослужіння відбувались на храмових сходах. За рік єпископ освятив костел Серця Ісуса у Красилові. Зараз храмом опікуються монахи-капуцини.
На території костелу є затишний дворик із лавочками та крамничка.
З Хмельницького до Красилова можна доїхати за хвилин 40 з автовокзалу. Своїм транспортом - за хвилин 30. Вартість квитка з центрального автовокзалу становить близько 30 гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.