У МОЗ визначили правила, за якими працюватимуть гірськолижні курорти під час карантину

У МОЗ визначили правила, за якими працюватимуть гірськолижні курорти під час карантину
Фото - 24 канал
 • У Міністерстві охорони здоров’я затвердили правила роботи гірськолижних курортів на період карантину.

Температурний скринінг і повна вакцинація для працівників. За якими умовами будуть працювати гірськолижні курорти на час карантину? Відповідну постанову №21 затвердив головний санітарний лікар Ігор Кузін, йдеться на сайті МОЗ. 

Відповідно до постанови, суб’єкти господарювання, тобто бізнес, мають дотримуватись санітарного законодавства та вимог, встановлених Кабміном на час карантину. 

Що повинні забезпечити керівники: 

Відео дня
 • проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;
 • роз’яснювальну роботу з працівниками щодо вакцинації проти COVID-19, профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби;
 • недопущення до роботи співробітників, які не надали документи про вакцинацію від COVID-19, негативний результат тесту або одужання особи від зазначеної хвороби;
 • недопущення до роботи працівників, які підлягають самоізоляції та тих, хто має симптоми ГРВІ чи температуру понад 37,2° C.

Окрім цього, на вході до приміщень готелів, садиб і на території гірськолижних курортів радять розмістити інформаційні матеріали щодо вакцинації від COVID, заходів профілактики та протидії поширення коронавірусу. 

Як перевірятимуть відвідувачів:

Послуги надаватимуть лише тим українцям, у яких перевірили наявність COVID-документів. Повнолітні відвідувачі та клієнти повинні мати документ, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 або негативний результат тестування чи одужання. 

Документи перевірятимуть під час поселення до готелю або ж під час придбання абонементу на гірськолижне катання. 

Але і це ще не все. Відвідувачам МОЗ рекомендує присвоїти  унікальну позначку (наліпку на верхній одяг або шолом), яка б дозволила ідентифікувати те, що документи у людини вже перевірялись. Також позначка має свідчити про те, хто саме її видав: який суб’єкт господарювання. Це потрібно для того, аби уникнути повторних перевірок документів. 

Наразі як і в якому місці будуть перевіряти необхідні документи - вирішуватиме бізнес.  Відповідальність покладають на суб’єктів господарювання, що надають готельні та інші послуги. 

Що повинні забезпечити керівники закладів, які надають послуги відвідувачам гірськолижних курортів:
 

 • наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх правильного використання працівниками;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;
 • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
 • централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту.

Відвідувачі курортів зобов’язані перебувати у громадських місцях у захисних масках. Окрім цього, на вимогу працівників всі відвідувачі повинні надавати документи, які підтверджують вакцинацію, негативний тест на коронавірус або довідку про одужання. 

Як додають у Міністерстві,  пред’явлення документів, які підтверджують вік особи, потрібне, оскільки норми щодо наявності COVID-документів не застосовуються до неповнолітніх. 
 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
 • ЧитачЧитачів

  Здравствуй жопа, Новый год! Оце покатались...

keyboard_arrow_up