Голову Хмельницької райради Чорнієвича усунули з посади. Яка причина

Голову Хмельницької райради Чорнієвича усунули з посади. Яка причина
 • Тривалий час райрада не могла прийняти бюджет-2022.

 • Депутати не хотіли збиратися, доки Олександр Чорнієвич був головою.

 • Розповідаємо подробиці цієї історії.

Хмельницька районна рада прийняла рішення про припинення повноважень її голови Олександра Чорнієвича. Таке рішення було прийняте на сесії у середу, 28 грудня. Відповідний документ розмістили на сайті установи. Олександр Чорнієвич при цьому залишиться депутатом ради. Нового голову обиратимуть на сесії у перших числах січня. Про це сьогодні, 30 грудня, журналісту vsim.ua розповіла керуюча справами ради Ольга Трачук.

За її словами, щодо кандидатів на цю посаду поки нічого не відомо — партії проводять переговори. Ольга Трачук також сказала, що Олександр Чорнієвич пішов з посади, аби був прийнятий бюджет 2022 року. До слова, документ дійсно був прийнятий на сесії 28 грудня, тобто за декілька днів до того, як завершується термін його дії.

Блокування депутатами районної ради прийняття бюджету 2022 року тривало понад рік. Обранці просто не приходили на сесії в достатній кількості. Внаслідок відсутності бюджету не отримували зарплату працівники виконавчого комітету ради та комунального підприємства «Об’єднаний трудовий архів Хмельницького району», хоча гроші на це були. Про це розповідала начальниця відділу організаційно-кадрової роботи Валентина Лещишина.

Відео дня

Станом на серпень 2022 року з 18 працівників апарату ради залишилися працювати 5, а решта позвільнялися, навіть не отримавши розрахунок. Працівники комунального підприємства були змушені брати кредити на прожиття. Про це 3 серпня цього року повідомляло «Суспільне».

На той час ще голова районної ради Олександр Чорнієвич говорив, що причиною непроведення сесій є незадоволення політичних амбіцій окремих фракцій райради. Називав і конкретні партії — «Європейська солідарність», «Слуга народу» та «За майбутнє». Сьогодні, 30 грудня, журналіст vsim.ua звертався за коментарем до Олександра Чорнієвича, але відповіді не отримав. Цей матеріал буде оновлений, якщо така відповідь надійде.

Голова фракції «Європейської солідарності» у райраді Олександр Прокопов пояснював «Суспільному», що незадоволений включенням до порядку денного інших питань, тобто окрім бюджету. З прийняттям останнього, розповідав депутат, жодних проблем немає.

— Стосовно бюджету ніяких пересторог немає. Ми заявляли неодноразово голові, що ми готові зібратися і підтримати бюджетні питання. Але з попереднім розглядом інших питань, які він включив до порядку денного. Як завжди, він все робить через коліно, не порадившись ні з ким, — розповідав «Суспільному» Олександр Прокопов.

Голова фракції «Слуги народу» Сергій Вавринчук пояснював ситуацію таким чином:

— Наразі голова районної ради робить багато помилок, робить неправильні висновки в роботі, які його стосуються. Він, наприклад, передає приміщення комунальної власності без рішення районної ради, одностайно приймає такі рішення. Тому наша фракція вирішила не підтримувати голову районної ради і поки Олександр Чорнієвич не складе свої повноваження, частина депутатів, і не лише нашої фракції, на сесії не приходитиме, — сказав депутат у коментарі «Суспільному».

Виплату зарплат Сергій Вавринчук вважав методом політичного тиску. Оскільки працівники апарату мали б отримувати виплату в межах 1/12 бюджету попереднього року, як це передбачено законом. Тим часом комунальне підприємство мало б подати програму фінансування, але не зробило цього. До слова, ця програма теж була проголосована на сесії 28 грудня.

Сьогодні, 30 грудня, журналіст vsim.ua звернувся до Сергія Вавринчука, аби той прокоментував ситуацію. Депутат сказав, що прийняття бюджету не було пов’язане з перебування Олександра Чорнієвича на посаді.

— Я вважаю, що людина, яка працювала головою районної ради, не могла виконувати свої зобов’язання, тобто він не міг фактично зібрати більшість депутатів для роботи сесії. Це пряме його завдання, він мав його виконати, але він не міг його виконати у зв’язку з тим, що люди його не поважають, люди не вбачали у ньому голову ради. Тому така ситуація склалася… Людина некомпетентна, не змогла впоратися зі своєю роботою, — розповів Сергій Вавринчук.

Нагадаємо, що Олександр Чорнієвич раніше був директором департаменту архітектури Хмельницької міськради. До районної ради він був обраний від партії «Команда Симчишина».

Читайте також: Бюджет Хмельницького 2023. Де візьмуть та куди витратять 4 мільярди (ІНФОГРАФІКА)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (17)
 • Читач21

  Цього слід було очікувати. «Команда Симчишина», це як «Слуги народа» у ВР. Аврально згрібали під вибори мох і болото. Настільки не компетентних, не професійних треба пошукати. Головна риса, це друг Симчишина, і байдуже, що в тебе вищої освіти немає або куплена.
 • Інна Мартинюк

  🤣🤣🤣🤣
 • Олексій Анатолійович

  🤣🤣🤣🤣
 • Читач04

  Це просто реальний показник роботи "команди Симчишина і Ко" Його потрібно було давно звільнити,

keyboard_arrow_up