Нова електронна петиція з'явилася на сайті Хмельницької міської ради 10 липня. Звернення розмістили у розділі "Будівництво міста та благоустрій".
Автор звернення, Заклецький Михайло Євгенович, зазначає, що кладовища уже займають гектари родючої землі, тож краще просто палити померлих.
"Припустимо через 50 років у нашому місті помре 100 000 людей. Кожному місці на кладовищі потрібна земельна ділянка приблизно 2 метри. Для 100 тисяч отримаємо прямокутник площею 220 кілометрів" - написав він.
Також хмельничанин додав, що при таких темпах навколо нашого міста з'явиться кладовище, площа якого буде більш ніж у 2 рази перевищувати площу всього Хмельницького. Як вважає Михайло, якщо не почати спалювати померлих у крематоріях ми перетворимо місто на суцільне кладовище.
Однак, про питання релігії та віри автор звернення не згадує.
Петицію уже підтримали 14 осіб. Для розгляду звернення необхідно 500 голосів. До кінця голосування залишилося 88 днів. Ознайомитися із петицією можна ТУТ.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Олександр Крамар
IGOR
Олег Шон reply IGOR
Підтримую.
А ось факти ще....
У Хмельницькому існує десять кладовищ. Діючихшість: у мікрорайонах Гречани, Ружична, Лезневе, Книжківці, Ракове та Шаровечці. Недіючими вважаються кладовища по вулиці Рибалка, Кам'янецькій, Чехова, а також Військове. На цих цвинтарях поховання заборонено.
Діючому центральному кладовищу у мікрорайоні Ракове нещодавно було виділено ще 56 гектарів землі. За словами начальника Хмельницького міського комбінату комунальних підприємств (здійснює заходи, пов'язані з похованням померлих громадян) Зої Пархомець, на кладовищі, що у селі Шаровечка, вже не має місць відведених для поховання. Кладовище, площа якого сягає ста гектарів було відкрито у 1964 році. Сьогодні там поховано близько 90 тисяч померлих. Раніше на Шаровечці здійснювали серійні поховання. Тобто виділявся сектор розміром 50 на 60 метрів. Через брак земельної площі виділення масивів заборонено. "Якщо взяти до уваги те, що на Шаровечці відсутні місця, то ми здійснюємо підпоховання. Тобто, якщо раніше по інструктивним вимогам могила повинна була бути віддалена одна від одної на півметра, то на даний час ми копаємо яму або в підкоп, або впритиск тій могилі, яка поряд, аби тільки поховати людину близько до родича" , - розповіла Зоя Віталіївна. Тим паче, що повз Шаровецьке кладовище проходить лінія високовольтних електромереж. Під ними ховати людей заборонено, і навіть прокуратура здійснює нагляд, даючи приписи на те, що хоронити там не можна. Схожа ситуація і на кладовищі у Гречанах, де під землею проходить кабель.
Посилання на джерело: https://vsim.ua/Podii/cherez-brak-zemli-pohovannya-na-kladovischi-u-seli-sharovechka-zaboron-64182.html
Олег Шон
Мені особисто теж не подобаються ті "приміські забудови", місто біля міста, тільки там ніхто не живе..., а ще скільки коштів люди туди вкладають.
Олег Шон reply Олег Шон
Roman Shelest