Хмельничанина Стефанчука обрали головою Ради. Що про нього відомо

- Голосування за його кандидатуру відбулося сьогодні, 8 жовтня.
Головою Верховної Ради України обрали депутата від «Слуги народу» Руслана Стефанчук. За це сьогодні, 8 жовтня, проголосував 261 депутат. Підтримку його кандидатурі висловили більшість членів фракції партії «Слуга народу», груп «За майбутнє» та «Довіра», а також позафракційних. Решта фракцій та партій не дали жодного голосу «за».
Як голосували народні депутати від Хмельниччини:
- Віктор Бондар — ЗА
- Володимир Ватрас — ЗА
- Олександр Герега — ЗА
- Юрій Заславський — ЗА
- Олексій Жмеренецький — ЗА
- Олена Копанчук — ЗА
- Сергій Лабазюк — ВІДСУТНІЙ
- Сергій Мандзій — ЗА
- Ігор Марчук — ЗА
- Микола Стефанчук — ЗА
Руслан Стефанчук народився у Тернополі, і зараз йому 45 років. Навчався у хмельницькій школі №18, Хмельницькому університету управління та права й Технологічному університеті Поділля (зараз — Хмельницький національний університет). Займався адвокатською, освітньою та науковою діяльністю, зокрема, викладав у Хмельницькому університеті управління та права. Був радником Володимира Зеленського та його представником у Верховній Раді.
До обрання нардепом Руслан Стефанчук майже не займався політикою, однак був знайомим з теперішнім президентом Володимиром Зеленським. Вперше вони зустрілися 1996 року, коли грали у вищій лізі КВН. Руслан Стефанчук тоді представляв команду «Три товстуни» з Хмельницького. Про це пише «BBC Україна».
2002 року Стефанчук залишив КВН та пішов у науку. Окрім навчання у Хмельницькому, він закінчив аспірантуру Інституту держави і права імені Корецького. Працював в Інституті законодавства Верховної Ради та Національній академії прокуратури України. Зараз Стефанчук має ступінь доктора юридичних наук, звання професора, є членом-кореспондентом Національної академії правових наук України.
2018 року Стефанчук та Зеленський зустрілися знову:
— Він тоді сказав, що хоче зрозуміти, чому в України не виходить. Ми почали говорити, і у нас вийшли такі політичні клуби. Я думаю, це була підготовка перед прийняттям остаточного рішення (йти в президенти України — прим. ред.) Згодом Володимир запропонував мені займатися питаннями ідеології, — розповідав Стефанчук в інтерв’ю «Лівому берегу».
На парламентських виборах 2019 року Руслан Стефанчук був другим номером у списку «Слуги народу» — відразу після Дмитра Разумкова. До обрання головою Ради Стефанчук був першим заступником Разумкова.
Руслан Стефанчук є одним із авторів закону про штрафи для нардепів за «кнопкодавство». Крім того, він є прихильником «турборежиму» — швидкого розгляду законопроєктів. На думку Стефанчука, з урахування цього принципу варто оновити регламент парламенту.
Через питання регламенту Руслан Стефанчук мав постійні конфлікти з Дмитром Разумковим. Яскравий приклад — голосування за законопроєкт про деолігархізацію. Разумков вважав, що саме Стефанчук грубо порушив регламент, не забезпечивши розгляд поправок опозиційних фракцій. Опоненти Стефанчука називали його методи диктаторськими.
Читайте також: Хмельничанин може стати головою Верховної Ради. Розповідаємо деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Юрій ГудокТакий як і його брат. Вже в обєктив не влазе. Той спить постійно в раді і в університеті. А цей просто підстилка що скажуть то й робить
-
Юрій ГудокЦе жаба бородата. Більше нічого немає можна говорити
-
Виктор Задорожныйганьба......-((((( очі бачили......
-
Александр ОлейниковРаніше в раді діч була, а зараз ще гірше буде