У Хмельницький приїхали нардепи та голови громад. Про що говорили?

У Хмельницький приїхали нардепи та голови громад. Про що говорили?
  • Форум під назвою «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція» провели 20 вересня.

У Хмельницькому відбувся форум громад Хмельниччини «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». Його провели у п’ятницю, 20 вересня. Організатором заходу був Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України.

У форумі взяли участь народні депутати, представники Хмельницької обласної ради та обласної військової адміністрації, представники громад Хмельниччини. Основним завданням форуму було обговорення питань місцевого самоврядування, взаємодії громад з центральними органами влади та реформи на шляху до вступу України в Європейський Союз.

— 2014 року був ухвалений перший законопроєкт реформи децентралізації, а сьогодні він є досить-таки архаїчним, бо 10 років — це чимало часу. Відчувається сьогодні суттєвий прогрес в державі в тому числі і на рівні місцевого самоврядування, вплив і широкомасштабного вторгнення з боку агресора, і все ж таки ми на шляху до євроінтеграції, отже, нам потрібно вдосконалюватися. Якщо ми говоримо про місцеве самоврядування, то багато територіальних громад України прийняли виклик з початку повномасштабного вторгнення, в тому числі й громади Хмельниччини. Попри зменшення надходжень до місцевих бюджетів сьогодні досить непогана атмосфера панує на Хмельниччині серед населення з забезпечення необхідними життєдіяльними процесами, — сказала у вступній частині форуму голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.

Відео дня

Вона також додала, що з початку повномасштабного вторгнення на Хмельниччину майже 500 тисяч переселенців, з яких понад 70 тисяч залишилися жити в регіоні. Тим часом начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін розповів, що регіон дбає і про захисників на передовій, і про тих, хто повернувся з війни, і рідних загиблих військових. Так, минулого року на Хмельниччині відкрили три ветеранські простори, також планують відкрити великий простір обласного рівня.

— Ми тут, у тиловій Хмельниччині, працюємо, як і багато інших регіонів, над тим, щоб допомагати силам безпеки і оборони. У нас є потужна співпраця — як обласної військової адміністрації, так і органів місцевого самоврядування — і ми закладаємо фундамент для того, щоб розвивати Хмельниччину після нашої перемоги. Виконуємо і реформуємо Хмельниччину відповідно до рішень Верховної Ради й уряду, продовжуючи тему розвитку регіонального планування на базі загальноукраїнської стратегії регіонального розвитку. Зараз ми формуємо робочу групу і вже невдовзі перейдемо до напрацювань з нашої регіональної стратегії до 2027 року з її оновленням. До цієї роботи долучиться широке коло людей, і я сподіваюся, що нам вдасться напрацювати хороший програмний документ, — сказав у своїй промові Сергій Тюрін.

До форуму в режимі онлайн долучився перший віцеспікер Верховної Ради, народний депутат Олександр Корнієнко. Він говорив про взаємозв’язок між законодавчою роботою парламенту та життям громад:

— Ми сьогодні (20 вересня — прим. авт.) займалися бюджетом, сьогодні фактично стартував бюджетний процес у повну потужність. Тобто ми маємо бюджет, який був внесений вчасно, далі є 10 днів на правки депутатів, які в мирні часи сильно змінювали бюджет, але в час війни ми розуміємо, що у нас не так багато можливостей і так багато ресурсу, але ми спробуємо з колегами попрацювати над тим, щоб інтереси місцевого самоврядування були якомога точніше й ширше враховані. Звичайно, це питання ПДФО. Я думаю, що буду підтримувати той розподіл, який зараз є, щодо 64% на громади, я не думаю, що є сенс його фіксувати в Бюджетному кодексі, все ж таки давайте, коли будемо виходити з воєнного стану, будемо мобілізувати більш системно бюджет і більш системно розбиратися, — сказав депутат парламенту.

Серед питань, які хвилюють очільників громад — вже згадане фінансове забезпечення, а також енергетика та безпека. Ці проблеми у коментарі журналістам називав міський голова Славути Василь Сидор:

— Нам важливо, щоб нас почули по тих проблемних питаннях, які сьогодні має і держава, і громада. Перше — це фінансове забезпечення, це стабільність, це енергетична складова, яка дуже важлива для нас, бо ми приходимо в опалювальний сезон. Це безпекова складова також, яка лягає на наші плечі. Я маю на увазі забезпечення сховищами діток, які навчаються в школах, садочках і так далі. Щодо підготовки до зими, то ми говоримо про упереджене ставлення «Нафтогазу» та інших інституцій, які сьогодні готують позови і безпідставно роблять комунальні підприємства банкрутами, а з іншого боку — піднімають ціни на енергоносії, не пояснюючи, яким чином їх компенсувати, при тому, що вилучають кошти з міського бюджету, — сказав очільник міста.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Читач90

    Про що говорили?

    Що б ще хапнути. А голів громад запросили для отримання інформації що і де не так лежить.

    Читач05 reply Читач90

    Повністю згідний на всі 1000 %  +... так і буде.

keyboard_arrow_up