Зі своєю ручкою і в масці. У МОЗ нагадали правила безпеки на виборах

Зі своєю ручкою  і в масці. У МОЗ нагадали правила безпеки на виборах
Фото ілюстративне
  • Місцеві вибори цьогоріч відбуваються в умовах адаптивного карантину.
  • У Міністерстві охорони здоров’я дали основні рекомендації під час голосування.

Місцеві вибори 2020 пройдуть вже в цю неділю, 25 жовтня. Наразі в Україні продовжили адаптивний карантин. Багато українців хвилює, чи йти на вибори в умовах пандемії і які існують правила, аби убезпечити себе.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали рекомендації як для членів виборчих комісій, так і для українців, які прийдуть віддати голос.

Правила для виборців:

  • Найголовніші правила під час голосування - обов’язково бути в масці чи респіраторі, дотримуватись дистанції не менше ніж 1-1,5 м. Також рекомендується користуватися власною ручкою.
  • Під час голосування виборцю треба самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України.
  • Особи, які знаходяться на самоізоляції чи лікуються амбулаторно, можуть взяти участь у голосуванні, звернувшись з відповідною заявою до виборчої комісії до 20:00 сьогоднішнього дня.

Правила для виборчих комісій:

  • У разі виявлення COVID-19 в одного із членів виборчої комісії всі інші її члени можуть продовжувати виконувати свої функції, якщо у них відсутні симптоми респіраторних захворювань, та вони не мали контакту з хворим без застосування ЗІЗ.
  • На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським, іншим особам, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії, приміщенні для голосування, рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти ПЛР-тестування на COVID-19.
  • Всі особи, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії і приміщенні для голосування, зобов’язані носити захисну маску (респіратор) та захисний щиток.

Нагадаємо, за минулу добу COVID-19 виявили ще у 7517 українців. За даними МОЗ, це є рекордна кількість зафіксованих випадків хвороби.

Читайте також: Карта виборчих округів Хмельницької ОТГ

Читайте також: “Священники-порушники” і відсторонені євреї: якими були вибори на Хмельниччині десятки років тому

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up