“Священники-порушники” і відсторонені євреї: якими були вибори на Хмельниччині десятки років тому

“Священники-порушники” і відсторонені євреї: якими були вибори на Хмельниччині десятки років тому
Фото golos.com.ua Депутати I Державної думи прямують на засідання
  • Численні скарги, порушення і навіть відсторонення небажаних для влади осіб.
  • Все це було зафіксовано в Проскурівському та Летичівському повіті.
  • Читайте, як голосували мешканці Хмельниччини десятки років тому.

Обирати діячів у політичні крісла - процес особливо відповідальний. Адже в так званий день “Х” тисячі громадян приходять до дільниць. Чи то вибори президента, народних або місцевих депутатів - відбувається все за певними правилами. Було так, як часто пишуть в казках, з давніх давен. На прикладі виборів до Державної думи, що відбувалися на Хмельниччині, розповідаємо про все детальніше.

Обирати політичних діячів до першої Державної думи почали ще на початку 20 століття. Правил, за якими відбувався тодішній виборчий процес, дотримувалися не всі. Йдеться не лише про громадян, а й саму комісію. Як все відбувалося в Проскурівському та Летичівському повіті стало відомо із архівних матеріалів. 

Зазначали невірний вік, робили помилки в прізвищах й по батькові виборців

Вибори до першої Державної думи відбулися на початку 20 століття. За їхню організацію відповідала місцева влада та спеціальні комісії. Останні були створені в кожному повіті Подільської губернії. У тому числі в Проскурівському та Летичівському. 

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up