Автобус по 5 копійок і таксі з кіньми: яким був громадський транспорт Проскурова

Автобус по 5 копійок і таксі з кіньми: яким був громадський транспорт Проскурова
Грудень 1970 року. Тролейбус Проскурова №1
  • Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж. 
  • Таксі ГАЗ “Победа” з’явилось на 20 років раніше, ніж перший тролейбус.
  • Ще були омнібуси та латвійські автобуси. А найпопулярніший маршрут пролягав до вокзалу. 

З нагоди 586-го дня народження Хмельницького редакція vsim.ua повторно публікує кілька цікавих матеріалів про історію нашого міста.  

У невеличкому і тихому Проскурові громадський транспорт з’явився лише у XIX столітті. Містяни добирались куди потрібно на підводі з візниками. А називали їх «балагулами». За окрему плату «водій» міг розвозити пасажирів і в навколишні села.
- Заріччя, Лезневе, Ружична – це були села на околиці Проскурова, до яких потрібно було дістатись. Наприклад, до передмістя Ракове було 6 верст, а це майже 8 кілометрів. Пішки не підеш, - розповідає журналістам vsim.ua провідний науковий співробітник обласного краєзнавчого музею, історик Сергій Єсюнін.

За “балагулів” взялась міська рада
У 1870 року тодішня міська рада прийняла тарифи для перевезення. «Балагули» обов’язково мали дотримуватись встановлених правил. Тепер візникам треба було отримувати в міськраді свідоцтво на перевезення. Була навіть спеціальна комісія, яка оглядала бричку. Правила визначали і місце, де мали стояти візники. Це були так звані біржі, де ті паркувались і чекали на пасажирів. Їх було дві – біля залізничного вокзалу і сьогоднішньої «підземки».

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up