Історія центрального ринку в Хмельницькому: з чого та як почалася

-
Ринок, що на Вайсера, почав свою історію десятки років тому.
-
Дізнавайтеся його історію, переглядайте ретро фото та відео.
Ринок в центрі міста. З широкими павільйонами та різноманіттям товарів – від м’ясної продукції до молочки, овочів й фруктів. Щотижня ми розповідаємо вам про ціни на різні товари саме на цьому ринку. Адже він не втрачає актуальності серед місцевих протягом багатьох років.
Як розповіла журналістці vsim.ua хмельничанка Олена, вона пам’ятає цей ринок змалку. Мовляв, у дитинстві часто ходила на ринок з бабусею. Там разом купували свіжу свинину та домашній сир.
- Похід на цей ринок з бабусею був своєрідним ритуалом. Бабуся вже давно відійшла у вічність. А я й досі згадую, як ми разом із нею в цих павільйонах купували свинину та іншу продукцію, – розповідає жінка.
Історія ринку на Вайсера почалася через втрату у місті ярмарків. Так, наприкінці 1920-х років традиції організації ярмарків та торгів були повністю втрачені. Ярмаркові майдани, які були в Проскурові, стали поступово забудовувати. Саме тому торгівля стала переходити у формати невеличких базарчиків.
Один з таких був неподалік залізничного вокзалу. Інший – на Староміській. Найбільшим, на той час, ринком став саме той, що існує на Вайсера досі. З часом його розширили, а в 1954-1956 роках – повністю перебудували.
Як повідомляють в спільноті Віртуальний музей Хмельницького, у ті роки спорудили центральний вхід, облаштували чисельні промтоварні та продуктові крамниці. З’явилися кіоски та торговельні ряди. Ринок став користуватися популярністю серед містян. Так, його стали називати «центральним ринком».
- В 1960-х роках перед головним входом спорудили великий критий павільйон. Вже у середині 1980-х років ринок перебудували, розширивши його удвічі, Там спорудили три павільйони у вигляді величезних шатрів із торговою площею понад 6 тисяч квадратних метрів. Будівництво закінчилося в 1989 році, – йдеться в спільноті «Віртуальний музей Хмельницького».
Як вигладав ринок у минулому – дивіться на фото й відео далі. Також нагадаємо – раніше ми вам розповідали історію речового ринку на Львівському шосе. З чого все починалося – дізнавайтеся в окремому матеріалі.


Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Світлана