"Король", дантист і заможні купці: хто жив і працював на Проскурівській

"Король", дантист і заможні купці: хто жив і працював на Проскурівській
  • Корені Проскурівської сягають далеко в минуле.
  • У будинках, що розташовані на цій вулиці, жили й вели бізнес заможні та почесні люди.
  • А їхні стіни стали свідками як важливих й світлих, так і моторошних подій.

Проскурівська - вулиця, яку в Хмельницькому неофіційно вважають центральною. До речі, не дарма. Адже найменування “центр міста” отримала вона задовго до сучасності. Сталося так після чіткого поділу міста на вулиці у 1824 році. Відтоді Хмельницький наділили двома основними вулицями. Серед них Кам’янецька і Проскурівська. Остання тоді мала зовсім іншу назву. Про її історію йдеться в книзі Сергія Єсюніна “Прогулянка Проскуровом”.

Майже три століття ця вулиця зберігає неофіційний статус центральної. Раніше тут перетиналися дві головних магістралі: дорога на Кам’янець-Подільський і Летичів. Кам’янецька зберегла свою назву й до нині, а Проскурівська тоді називалася Олександрівською. 

Зовні центр Проскурова майже нічим особливим не відрізнявся від інших вулиць. “Ті ж самі одно і двоповерхові будиночки, яких по всьому місту було безліч”, - розповідається в книзі. Тож сприймати Кам’янецьку і Олександрівську за центральні вулиці дозволяли лиш деякі споруди, що вважалися життєво важливим для містян. Наприклад, собор, в’язниця, казначейство і торгові ряди. Розташовувалися вони на перехресті двох основних вулиць. 

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up