Присмак маєтку і нічного шоу: історія жовто-білої будівлі на Володимирській

Присмак маєтку і нічного шоу: історія жовто-білої будівлі на Володимирській
  • Однією з найстаріших вулиць міста є Володимирська.
  • Колись там жили лише заможні люди.
  • Кілька їх маєтків збереглося й до сьогодні.
  • Про що мовчать стіни одного з них?

Сьогодні в Хмельницькому зафіксовано 580 найменувань вулиць, провулків, проїздів і майданів. Серед усіх є ті, що по праву вважаються найстарішими. На сайті Хмельницької міської ради таких виділяють більше десятка. До їх переліку входить і вулиця Володимирська.

Вулиця Володимирська знаходиться в центрі міста. Її проклали 195 років тому. Жили там заможні люди, переважно дворяни. Тож не дивно, що вулиця тоді звалася Дворянською. Забудована вона була маєтками. Ті, що “виросли” наприкінці 19 століття, залишилися на своїх місцях і досі. Щоправда, тепер їх життя мало нагадує дворянське. Деякі будівлі за роки “бачили та “чули” чимало. Зокрема йдеться про жовто-білий будинок.

Відео дня

Від гуртків до “дорослих вечірок”

Серед маєтків, що збереглися до нашого часу, на Володимирській красується жовто-біла будівля. Поблизу неї висаджені дерева, а з вікон визирають сучасні жалюзі. Нині у цих стінах знаходиться Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. Втім, історія цього приміщення почалася на початку 20 століття. Впродовж років стіни будівлі стали свідками багатьох подій. Серед них: лялькові вистави, робота різних гуртків і навіть “дорослі” вечірки. 

Як йдеться на сайті Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, будівля збереглася до нашого часу практично без змін. 

Чи не все життя цієї історичної будівлі тривало в обіймах культурно-мистецьких заходів. У 1937 році у будинку знаходився Палац піонерів. Там функціонувало шість гуртків. Серед них: фотогурток, шаховий, столярний, народних інструментів, кімната казок та ігротека. Згодом Палац піонерів “переїхав”. Натомість, у 1974 році, в приміщенні оселився обласний театр ляльок. Роботу в новій будівлі театр відкрив виставою  “Егле – королева вужів”.

Вже з початку 90-х років, будівля стала домом для обласного центру культури і мистецтв. Однак для приміщення доля підготувала “сюрприз”. У його стінах став функціонувати бар “Прем’єра”. Дирекція закладу орендувала його в обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Бар “Прем’єра” був нічним закладом. Там створювали шоу-програму в форматі “кабаре”. Її реалізовували молоді й талановиті хмельничани. Заклад припинив роботу у 2007. 

З часів “Прем’єри” у історичній будівлі оселився постійний гість - обласний центр культури і мистецтва. Тож що відбувається у його стінах нині? 

Обласному центру культури і мистецтва 80 років. Чим похизується?

Сьогодні в стінах жовто-білої будівлі створюють концерти, фестивалі, конкурси та виставки. Усім цим займається обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. Він співпрацює із закладами культури по всій області. Це і школи естетичного виховання дітей, клуби та аматорські колективи. Крім того, в центрі щорічно підвищують кваліфікацію сотні працівників культури. Для цього там функціонує шість відділів.

Відтак, щорічно центр створює близько ста заходів. Серед них є і ті, що набули всеукраїнського статусу. Мова йде про такі фестивалі-конкурси:  українського солоспіву імені Владислава Заремби, хореографічного мистецтва “Золоте коло”, бандурного мистецтва “Золоті струни” та інші.

Про головні здобутки центру за останній рік роботи розповів директор обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Андрій Клименко.

Крім того, директор центру розповів про плани на 2020. Йдеться про фестиваль, що пов’язаний із народною творчістю і самодіяльністю - “Громада-фест”. Спеціальна комісія об’їздить всю область в пошуках кращих колективів. Завершиться все суперфіналом. 

Своє 80-річчя центр святкуватиме протягом двох днів: 12-13 грудня. У стінах жовто-білої будівлі проведуть урочистості, на які запросять гостей зі всієї області. Також планують провести вечірку в стилі Андріївських вечорниць. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:17 Суд конфіскував у росіянки успадковану землю на Хмельниччині 20:45 На Хмельниччині попрощались з шістьма захисниками: імена 20:01 На Хмельниччині суд повернув водосховище громаді з приватних рук 19:15 У Хмельницькій міськраді провели чергове засідання виконкому: основні рішення Від читача 17:01 ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС! 18:22 На Хмельниччині повторно виставили на аукціон Нігинський кар’єр 17:36 На Хмельниччині двоє браконьєрів наловили риби на кримінал 16:49 Двоє мешканців Хмельниччини постануть перед судом за жорстоке вбивство 15:59 Жителька Хмельниччини, яка відзначила 100-річчя, розповіла про секрет довголіття 15:15 На Хмельниччині суд оштрафував члена ВЛК за хабарництво 14:38 У Хмельницькому попрощались із 31-річним військовим Романом Бочковським photo_camera 14:14 На Кам'янеччині затримали чоловіка, який встромив ножа у груди свого сина 13:46 Рекрутинговий пункт ЗСУ на Хмельниччині: що це таке і як працює 13:16 Алкоголю в 15 разів більше норми: на Шепетівщині водія притягнули до відповідальності 12:31 Шахрайство на криптовалюті: історія хмельничанки, яка хотіла навчитися заробляти 12:07 Коли у школах Хмельницького розпочнуться літні канікули 11:58 Валюти дорожчають. Курси в обмінниках та банках Хмельницького (ІНФОГРАФІКА) 11:32 На Хмельниччині п’яний чоловік стріляв у патрульних photo_camera 10:32 Середня пенсія на Хмельниччині – 4 870 гривень, – ПФУ 09:40 П’яний водій на смерть збив хмельничанина і тікав з місця події
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up