У замку на Хмельниччині облаштований готель: де саме і скільки коштує ніч

У замку на Хмельниччині облаштований готель: де саме і скільки коштує ніч
Фото з booking
  • Готель у замку працює в Кам’янець-Подільському районі.

  • Він був власністю польського поміщика Ігнація Сцибор-Мархоцького.

  • Дізнавайтеся, скільки там коштує ніч.

Заночувати в замку, що збудований наприкінці 18 століття. Така можливість є на Хмельниччині – в селі Отроків, що в Кам’янець-Подільському районі. Там збереглася споруда з баштами та іншими приміщеннями резиденції польського поміщика. Саме там облаштували готель. Його історію та ціни за ночівлю розповідаємо в цьому матеріалі. 

Нет описания фото.
Фото - Andy Travel Club

Скільки коштує заночувати в замку

Садиба графа Сцибор-Мархоцького. Саме так називається музей-готель в селі Отроків. У його стінах пропонують ночівлю для туристів. Є різні категорії номерів. Забронювати їх можна на booking. 

Зокрема, на ніч з 15 на 16 березня, доступний чотиримісний номер «комфорт». Апартаменти на першому поверсі та чотиримісний номер із видом на сад. Ціни – від 1 080 до 2 160 гривень за ніч, в залежності від категорії номера та кількості заселених гостей. 

Відео дня
Галерея фотографій цього помешкання
Фото - booking

На території є безкоштовна парковка, басейн, wi-fi та місце для пікніка. Також дозволено розміщення з домашніми тваринами. У номерах заборонено палити та проводити вечірки. 

Готель оснащений меблями різних епох, що дозволяє відчути атмосферу минулого.  «Панський маєток 18 століття з баштою та підземеллям, меблями різних епох. Музей, в якому можна на кілька днів перенестись в атмосферу минулого. Аскетичний (релаксуючий, спокійний) ретріт у тихій старопанській резиденції, колисці волі в Україні», – йдеться в описі помешкання. 

Оцінка готелю на booking – 9,1.

Галерея фотографій цього помешкання
Фото - booking

Історія замку

Село Отроків у Кам’янець-Подільському районі було засноване у 17 столітті. Найбільшого свого розквіту воно досягло за часів так званої Миньковецької держави. Вона існувала наприкінці XVIII – першій третині XIX століття, на значній частині Ушицького повіту, в минулому Дунаєвецький та Новоушицький райони. У цій державі була власна влада: законодавча, виконавча, судова.

Маленьке село Отроків було другим за значимістю поселенням самопроголошеної Миньковецької держави. Саме тут розмістилася «весняна» резиденція її правителя – польського поміщика Ігнація Сцибор-Мархоцького. Вона була зведена за зразком середньовічного замку. Там розміщувався панський будинок з бібліотекою, де зберігалися цінні рукописи та стародруки. Крім того, під замком існувала система підземних ходів. Зараз вони засипані землею. 

Галерея фотографій цього помешкання
Фото - booking

Інші резиденції для своєї сім’ї поміщик розмістив в навколишніх селах. Наприклад,«зимову» – у селі Миньківці, яке колись було столицею самопроголошеної держави. 

- Сцибор-Мархоцький був відомий своїми ексцентричними витівками. Він шанував язичницькі свята, носив римську тогу, сам читав проповіді та встановлював пам’ятники видатним, на його думку, особистостям. Крім церкви та костелу, в його самопроголошеній державі були споруди, присвячені Вільгельму Теллю та Жан-Жаку Руссо.

Возможно, это черно-белое изображение
Замок в Отрокові. Фото з відкритих джерел

- За свої витівки та непорозуміння із сучасниками, Мархоцький навіть потрапляв до в’язниці. Так, у 1816 році графа заарештували й відвезли до Кам’янця-Подільського, звинувативши в порушенні релігійних канонів. Ігнацію вдалося довести свою непричетність до богохульства та язичництва, але з’явилися нові звинувачення, що буцімто граф силоміць змушував селян не визнавати ніякої влади, крім своєї. Тоді на його захист виступили громадяни Миньковецької держави. Вони відправили послання імператору Алєксандру І на підтримку Мархоцького, якого, на їхню думку, місцева влада незаконно переслідує лише за те, що він є батьком, а не хазяїном своїх підданих, – пише видання Ukraїner.

Крім споруди з баштами та господарських приміщень, в Отрокові збереглася Тріумфальна арка, через яку здійснювався в’їзд до резиденції та природні гроти в долині річки Ушиці. 

Галерея фотографій цього помешкання
Фото - booking

Не було ні меблів, ні підлоги

До 2008 року садиба Сцибора-Мархоцького була на балансі сільради, допоки її не вирішили продати. Покупцем став львів’янин Ігор Скальський. Раніше він розповідав журналістам Суспільного, що на момент купівлі там не було ані меблів, ні підлоги. Подекуди – не було стелі й покрівлі. 

Привівши все до ладу в садибі, Ігор Скальський облаштував там готель. Крім того, із 2008 року він започаткував в селі фестиваль «Отроків».

Фото Ukraїner

- «Отроків» – це такі своєрідні обжинки молодих новоушицьких талантів і фестиваль лазерного шоу. Цей фестиваль проводиться із 2008 року, хоча були і позачергові фестивалі — один був у Львові в 2010 році. І в 2014 один фестиваль «Отроків» був 1 січня на площі Незалежності в Києві, – розповідав Ігор Скальський журналістам Ukraїner.

Фестиваль лазерного шоу «Отроків» відбувся і в серпні 2024-го. Захід супроводжувався збором коштів на потреби ЗСУ.

Нет описания фото.
Фестиваль у 2024 році. Фото зі сторінки Otrokiv Festival у Фейсбук

Читайте також:  Найстаріші й наймолодші міста Хмельниччини: хто ними володів і що там було раніше

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Міла

    😶
  • Мышка

    Люблю Україну ❤️
  • Annabelle ❤️

    Замок чи готель? Що вибирати?

keyboard_arrow_up