Партнер рубрики Ретро

Якою була Хмельницька інфекційна лікарня у минулому. Зібрали для вас 22 фото

Якою була Хмельницька інфекційна лікарня у минулому. Зібрали для вас 22 фото
  • Історія хмельницької інфекційної лікарні налічує більше сотні років.
  • Свого часу там були бараки для ізоляції людей й “льодовники” для зберігання тіл померлих. 
  • Дивіться й дізнавайтеся історію хмельницької “інфекційки”.

За роки своєї роботи інфекційна лікарня у Хмельницькому пережила не одну епідемію й побачила чимало хворих. Сьогодні заклад приймає сотні пацієнтів із Covid. Як там все працює в сучасних “ковідних” умовах, ми вже розповідали вам у матеріалі “Брудні” зони й “важкі” пацієнти. Ексклюзивний репортаж з Хмельницької інфекційної лікарні. 

Завдяки ретро-світлинам, що зберігаються в архівному відділі міськради, вдалося зазирнути в минуле “інфекційки”. Тож тепер розповідаємо її історію вам. 

Перший медзаклад в місті знаходився на Кам’янецькій

Кваліфіковану медичну допомогу хмельничанам стали надавати ще в першій половині 18 століття. Першим медзакладом була казенна міська лікарня на 15 ліжок. Вона знаходилася на Кам’янецькій. Краєзнавець Сергій Єсюнін у своїй книзі “Прогулянка Проскуровом” пише, що тривалий час медзаклад перебував у занедбаному стані. Причина - невелика кількість коштів, яку виділяли на її утримання.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua

Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up