“Брудні” зони й “важкі” пацієнти. Ексклюзивний репортаж з Хмельницької інфекційної лікарні

“Брудні” зони й “важкі” пацієнти. Ексклюзивний репортаж з Хмельницької інфекційної лікарні
  • Більшість пацієнтів інфекційної лікарні перебувають у важкому стані.
  • До них не пускають нікого, окрім медперсоналу.
  • Журналісти vsim.ua побували в зоні ризику.
  • Читайте і дивіться на фото, що відбувається за дверима закладу.

Щоденні новини про кількість хворих у медзакладах міста вже набридли багатьом читачам. Та це не привід вважати, що Covid кудись зник. У міській інфекційній лікарні, як і раніше, лікуються пацієнти. Майже всі вони у важкому стані. А дехто - у критичному. Навідатися до закладу пересічним містянам заборонено. Потрапити на територію можуть тільки родичі хворого. Наприклад, щоб передати їжу, одяг чи засоби гігієни. Також одному з близьких пацієнта дозволено поселитися з ним в одній палаті.

Журналістам vsim.ua дозволили пройти на терени лікарні. Нам показали “червоні” або, як їх тут називають “брудні” зони. Перш ніж туди потрапити, ми одягнули всі індивідуальні засоби захисту: від костюма до спеціальних окулярів. А потім побачили те, від чого “мурахи” по шкірі. 

До пацієнтів одягаються так, аби жодна частина тіла не була оголеною

Хмельницька інфекційна лікарня знаходиться на вулиці Сковороди. Із самого ранку з-за воріт закладу виїжджала “швидка”. Як пізніше пояснила головний лікар Оксана Піддубна, вдень до лікарні в середньому привозять 10 пацієнтів. Тож, ймовірно, що щойно доставили нового хворого. 

Відео дня

На території лікарні є 3 корпуси. Їхні відділення передбачені для різних захворювань. Та з початком пандемії все змінилося. Тепер серед госпіталізованих - пацієнти з коронавірусом, більшість з яких зараз перебуває у важкому стані. 

Щоб дізнатися, що відбувається за ширмою статистики “ковідних” хмельничан, ми навідалися всередину інфекційної лікарні. Так би мовити, в епіцентр хвороби. Все показала і розказала лікарка-інфекціоніст Аліна Микитюк. Детальніше про неї ми вже розповідали вам у рамках проєкту “Лікар до 30”. Читайте тут. 

Кожне відділення лікарні зараз розділене на 3 зони. Перша - так звана “чиста”. У ній знаходяться лікарські кабінети. Наступна зона - проміжна. Вона відділена від інших плівкою. Ця зона слугує для переодягання медиків, обробки їх спец вбрання і кварцування засобів індивідуального захисту. До речі, роблять все це в кімнаті, що до пандемії була звичайною палатою. Саме ця зона є прохідною між “чистою” і ще однією частиною відділення. Йдеться про “брудну” або “червону” зону. Саме там перебувають хворі. 

Всі вище перераховані зони є в гепатитному відділенні, що на 2 поверсі лікарні. Разом з інфекціоністкою ми зібралися на обхід до пацієнтів. Перш ніж це зробити, взялися одягати всю “екіпіровку”. Складається вона з бахіл, гумових чоботів, хірургічної шапки, двох пар латексних рукавичок, захисного костюма, окуляр, респіратора і щита. Допомагала одягати все це журналістці vsim.ua медик. Вона наголосила, що жодна частина тіла не має залишатися оголеною. У тому числі зап’ястя і чоло. До слова, дихати у всіх цих обладунках було важко. 

Деякі лікуються вже місяць

У повній готовності ми перейшли на “червону” сторону відділення. 

Довжелезний коридор, в кінці якого мила підлогу прибиральниця. Цілковита тиша. Де-не-де роздається звук пульсоксиметра, яким хворим міряють сатурацію. У коридорі стоїть кілька кисневих концентраторів. Лікарка пояснила: це на випадок надання екстреної допомоги. Вздовж частини коридору знаходяться кварцеві лампи. Їх вмикають, коли лікарі залишають цю зону. 

Нет описания.

Усі палати, що знаходяться тут, називаються напівбокси. Вони розраховані на кількох осіб. Ліжка, тумби, стільці, кисневі маски - всі виглядають однаково. 

На час нашого візиту, у відділенні знаходилося 12 пацієнтів. Більшість із них пенсіонери. Деякі пацієнти мають онкозахворювання. У кількох палатах разом на лікуванні перебувають чоловік та дружина. Є хворі, які лікуються тут вже місяць. Одним з таких є чоловік, який не може дихати без кисневої маски. 

Поспілкуватися із журналістами всі пацієнти відмовилися. Тож зазирнути до їхніх палат можна було крізь віконце. Хтось із хворих розмовляв телефоном, хтось лежав й поглядав у вікно. А деякі дихали через кисневу маску. Як і той чоловік, який лікується вже місяць. 

Нет описания.

Ще одній пацієнтці сьогодні зробили повторний ПЛР-тест. Результат виявився позитивним. Жінка не втрималася і розплакалася. Адже вже розраховувала на виписку. 

Загалом картина тут достатньо песимістична. Хворі виснажені та засмучені. Всю цю атмосферу розбавляють лиш медики, які говорять з пацієнтами на позитивних нотах. 

Насправді в цьому відділені все ще не так сумно. Попереду - реанімація, де життя деяких пацієнтів висить майже на волоску. Та про це ми розкажемо пізніше. Спершу про те, як із “брудної” зони переходять в “чисту”. 

Перш ніж залишити цю частину відділення, все приладдя із яким ми там перебували (телефон, диктофон), віднесли на кварцування. Згодом потрібно було пройти крізь спеціальну рамку для дезінфекції. Далі - просто у взутті ми стояли в розчині проти вірусів. “Полощіть ноги, бо вірус на підлозі”, - сказала лікарка. 

Нет описания.

Тоді обережно довелося зняти костюм, захисні рукавички та респіратор. Все це - у смітник. Медик близько чотирьох разів обробила нам руки. А також замінила захисну маску, яка була під респіратором. 

Пізніше всі ці процедури повторилися. Адже ми направилися в реанімацію. 

Що ми побачили в реанімації

Реанімація знаходиться в цьому ж корпусі, на 3 поверсі. Одягнувши новий костюм, рукавички та інше ми знову переступили поріг “червоної” зони. Нині тут перебуває 12 осіб. Побачене в цьому відділенні нас шокувало. Майже в кожній палаті знаходяться ледь живі люди. 

Уздовж коридору реанімації - шум і галас. З однієї в іншу палату бігають лікарі й проводять різні медичні маніпуляції. Лікар-реаніматолог Олег завів нас до кількох палат. В одній з них знаходився чоловік старшого віку в найважчому стані. “Його стан - критичний”, - сказав медик. 

У сусідній палаті перебуває молода жінка. Зайшовши всередину, вона хотіла нам щось сказати. Втім зробити це в неї не вийшло. 

Нет описания.

  • Пацієнтам, які знаходяться тут, дуже важко говорити. Кожне слово потребує великі затрати енергії, - пояснив лікар.

Ще одну “важку” пацієнтку ми побачили в наступній палаті. До неї саме заходили лікарі, аби перевірити її стан. 

Як розповіла головна лікарка Оксана Піддубна, кількість пацієнтів у реанімації з часом не зменшилася. Мовляв, важкохворих завжди є близько 12-13.  “Реанімація в нас абсолютно розслаблення не має”, - пояснила медик. 

“Пішов спад за кількістю, але стан пацієнтів важкий”

Загалом станом на 16 лютого, в інфекційній лікарні перебуває 79 хворих. У порівнянні з минулими показниками, кількість “ковідних” значно зменшилася. Втім зараз все більше пацієнтів потрапляють до інфекційної лікарні у важкому стані. 

Нет описания.

За весь час пандемії серед персоналу інфекційної лікарні захворіла 41 особа із 280 медиків. Саме тому на питання лікарям “Чи не страшно вам працювати серед пацієнтів з COVID-19?”, вони відповідають: “Є більша ймовірність заразитися у транспорті, аніж тут”. 

Нет описания.

Нет описания.

Нет описания.

Нет описания.

Нет описания.

Нет описания.

Нет описания.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Raisa Ivanchuk

    Низький уклін і щоденні молитви Вам, лікарі,які повсякчас ризикують своїм здоров'ям і здоров'ям власних родин.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 На Хмельниччині прогнозують негоду. Погода на 5 квітня 20:06 У хмельничанина викрали автівку, поки він скуплявся у магазині 19:09 На фронті загинуло троє військових з Хмельниччини. Хто вони photo_camera 18:11 У центрі Хмельницького відбудеться квітковий ярмарок. Деталі Від читача 15:38 «Мистецтво переконувати». У Хмельницькому підлітків запрошують на відкритий майстер-клас із дебатування 17:17 Хуртовини та заморозки до -6: прогнозують різке погіршення погоди на Хмельниччині 16:19 Виставку із тисячі писанок відкрили в музеї у Хмельницькому 15:26 «На щиті» повернулось п'ятеро військових з Хмельниччини. Імена photo_camera 14:47 На Хмельниччині до будинку жінки вдерся грабіжник і почав душити 14:04 “Хто, якщо не я?”: у Хмельницькому попрощались із воїном Миколою Алексеюком photo_camera 13:08 У Хмельницькому облаштовують парк Героїв: що про це відомо 12:08 Скільки заробив ректор ХНУ Сергій Матюх: проаналізували його декларацію 11:11 Ухилявся від призову і продавав наркотики: судитимуть мешканця Волочиська 10:26 Хмельницький отримає грант на 2,1 мільйона євро: на що витратять 09:22 Відключення газу на Хмельниччині: графік на 7-18 квітня 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 4 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up