З історії Хмельницького. Що гетьмана привело на вокзал?

З історії Хмельницького. Що гетьмана привело на вокзал?
  • Скульптура Богдана Хмельницького на Привокзальній площі - найдавніший пам‘ятник постаті у місті.
  • Його встановлення пов‘язане із перейменуванням міста з Проскурова на Хмельницький.
  • Чому в радянські часи, коли придушувалось все україньке, популізувався образ гетьмана, який боровся за незалежність України?

Вже 65 років пам’ятник славетному гетьману Хмельницькому гостинно зустрічає кожного, хто завітав до нас у місто. Час іде, а навколо Богдана змінюються люди й обстановка, та він непорушно стоїть, ніби чекаючи, що ж буде далі.

Дослідник історії, архітектури та культури міста Хмельницького та Поділля Сергій Єсюнін розповів журналістам vsim.ua, чому гетьмана поставили на вокзалі та яка його там роль. На ці та інші питання нам відповів  

  • встановили - 31 серпня 1955 року
  • скульптори - Олексій Олійник і Макар Вронський
  • архітектор - Олександр Сидоренко
  • опис - повнофігурна залізобетонна скульптура на чотиригранному цегляному оцементованому постаменті.  Висота скульптури становить 3,5 м, постаменту - 4 м.

Причина встановлення 

Пам'ятник Богдану Хмельницькому встановили через рік після перейменування міста з Проскурова на Хмельницький 16 січня 1954 року. Перейменування було приурочене до 300-річчя Переяславської ради. Довго думали, який же обласний центр назвати на честь славетного гетьмана і зупинилися на нашому. На той момент головою облвиконкому у місті Хмельницькому був Андрій Шаханов. Саме він поклопотав встановити пам'ятник у місті. Як це місто носе назву гетьмана, а пам'ятника не буде?

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up