Літо не тільки період для відпусток, а й час для, того щоб гарно підготуватись до зими. Перш за все варто потурбуватися про їжу. Розпочнемо з консервації огірків. Кілька смачних і простих рецептів пропонує Оксана Шклярук.
Спосіб № 1
Інгредієнти
Спосіб консервації
Спочатку промити огірки та порізати на чотири вертикальних частини. Зробивши маринування, залишаємо огірочки на три години. За цей час стерилізуємо банки, чим більша слоїк, тим більше часу стерилізуємо. 0,5 ставимо на 15 хвилин. Через три години укладаємо все по баночках та варимо в гарячій воді 25 хвилин. Після чого закриваємо та ставимо під щось тепле, перевертаючи догори дном.
Цікавий факт, що аспірин для маринування є концервантом та заміняє оцет. На 1 літрову банку 1 таблетку аспірину.
Спосіб №2
Інгредієнти
Для розсолу - на 1 літр 2 столові ложки солі
Спосіб консервації
Огірки можна попередньо замочити на декілька годин в холодній воді, щоб були більш хрумкими. Далі обрізаємо хвостики з обох боків. Стерилізуємо банки. На кожну банку 4-5 зубчиків часнику, 3-5 кожного виду перцю, 2 штучки лаврового листа, хрін, кріп та листя смородини, так щоб “застелити” дно. Варимо розсіл, в який додаємо сіль, даємо йому закипіти. Після заливаємо все у банки та варимо у гарячій воді близько 25 хвилин. Закриваємо та перевертаємо банку кришкою до пілоги й укутуємо у ковдру.
Можна додати баклажани, моркву, томатну пасту.
Спосіб №3
Інгредієнти
Спосіб консервації
Перед використанням огірки промити та поставити на 6 годин в холодну воду. За цей час стерелізуємо банки та нарізаємо часник та корінь хрону невеликими частинами. Дно встеляємо зеленню. На неї викладаємо огірки в перемішку з часником та хроном. Зверху кладемо другу половину зелені. На трилітрову банку потрібно близько 0,5 л розсолу. Потім банку закриваєм капроновою кришкою та ставимо на 20 днів у холодне місце.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.