Оновлення за 30 мільйонів гривень: як реконструювали стадіон хмельницької ДЮСШ
-
Роботи розпочали у 2021-му.
-
Фінансування відбувалося переважно з міського бюджету.
-
10% виділила обласна рада ще до повномасштабної війни.
-
Розповідаємо, що вдалося зробити.
Дитяча юнацько-спортивна школа №1 розташована по вулиці Спортивна. Тут займаються діти на шести різних напрямках. Найпопулярніший – футбол. Із понад 1200 вихованців половина – футболісти. На великому стадіоні ДЮСШ проводять тренування, матчі різного рівня та займаються школярі із навчального закладу поблизу. Поле уже було зношене й потребувало заміни. Також не відповідало нормам по розміру, щоб можна було проводити змагання, в тому числі тут могло б грати ФК «Поділля». Тому у 2021-му взялися за реконструкцію стадіону і от днями нарешті завершили. Розповідаємо, що зробили та скільки це коштувало.
Реконструкція тривалістю 3 роки
Удосконалити футбольне поле вирішили у 2021-му. Тоді це анонсував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Причин тому декілька:
- застаріле покриття поля;
- відсутність достатнього освітлення;
- брак трибун для вболівальників;
- невідповідність стадіону для проведення матчів вищого рівня
Через три роки після ремонт стадіону все ж вдалося завершити. Зробили все, що було у планах: встановили LED-освітлення, замінили дренажну систему, добавили трибуни для глядачів: тепер вони розраховані на 700 місць, замість 350. Заразом з іншого боку поля з’явилися місця для команд (лавочки для запасних і тренерів). Саме поле розширили: раніше воно мало розміри 90х60 метрів, зараз – 100х66 метрів.
– Воно вже відповідає вимогам і ми плануємо наш стадіон заявляти, як аварійний на випадок негоди, в осінньо-зимовий період, особливо коли в листопаді буває, що сніг падає: тоді поле на стадіоні «Поділля» вже не придатне для гри в футбол, тому ми плануємо, що, можливо, наша команда «Поділля» могла би грати тут тому, що тепер ми вже відповідаємо нормам, – розповів журналістці vsim.ua директор ДЮСШ №1 Василь Янків.
Завдяки більшим розмірам можуть впроваджувати нові формати змагань. Зокрема зараз тут щоденно проводять ігри чемпіонату команд 8 на 8. Одночасно можуть грати два матчі — по одному на кожній половині поля. Всього змагаються 14 команд. Завершити мають до Дня міста.
Одне з найважливіших нововведень – саме покриття поля. Востаннє його тут замінювали 15 років тому, – каже Василь Янків. А виробники дають гарантію на штучний газон 5 років. Нове покриття має 60 сантиметрів ворсу, придатне для гри під час складних погодних умов. Заразом воно менш травматичне для дітей.
– Покриття повністю антитравматичне, є аналогом натурального газону, але в штучному вигляді. Там застеляється трава, є такі ворсинки, засипається шар піску і зверху ще гумова чорна крошка. І воно дуже м’яке і на дотик, і на відчуття. Може використовуватися в будь-який час року: зимою, літом. Хоча, звичайно, літом трішки важко - все ж це штучна трава, вона нагрівається коли спека. В інший час воно прекрасно підходить для дітей. Всі матеріали, компоненти, вони проходять держперевірку на гігієнічні вимоги, сертифікати мають, що воно нешкідливе для дітей, для дорослих, – пояснив директор директор дитячо-юнацької спортивної школи.
Перші враження
Михайло працює тренером 25 років й зараз займається із вихованцями 2010 року народження. Каже – завдяки новому покриттю діти менше травмуються, адже воно м’яке. Хоча і тут є інша сторона медалі: можуть виникати опіки на тілі спортсменів. Такі випадки вже траплялися та вони поодинокі. Завадити цьому можна правильним екіпіруванням, – розповів Михайло. Тренер також відзначив ще одну важливу обновку – ворота: зараз їх на великому полі вісім (2 стандартні для гри, 2 запасні та 4 малі).
– Дуже радіємо новим воротам. Там ворота такі були, що можна було травмуватися: воротар падає, може головою вдаритися, коліна, загалом нашкодити. Зараз цього не буде. База дуже шикарна, в порівння: я бачив бази в Львові, Вінниці – ми зараз на рівні такому, що є де тренувати, як тренувати, – розповів тренер.
Своїми враженнями поділилися і вихованці ДЮСШ Захарій та Андрій. Хлопці займаються приблизно 6 років. Один на позиції центрального захисника, інший – нападник. Захарій каже: наш стадіон порядком кращий, ніж деякі футбольні поля в інших регіонах.
– Покриття мені дуже подобається, тому що таке поле є на вищих рівнях, наприклад, як в Руха, Полісся, Вінниці. Мені здається, що в деяких регіонах гірші поля, ніж в нас. Тут бігати набагато м’якше: якщо навіть впадеш, нічого собі не роздереш, – поділився враженнями Захарій.
Андрій додав: іноді гра буває доволі жорсткою і можуть виникати різні зіткнення або «підкати», відповідно, з’являтися травми. Одного разу, граючи на старому покритті поля, так сильно пошкодив ногу, що довелося їхати в лікарню.
– Неодноразово були такі випадки, що в боротьбу виходило так, що я падав і одного разу їхав в лікарню, бо в мене була роздерта нога. А це покриття дуже м’яке і на ньому легко грати, – розповів Андрій.
Скільки коштувала реконструкція
У 2021-му розраховували витратити на реконструкцію 21 мільйон гривень. Однак по факту, станом на серпень 2024-й, кінцева вартість робіт склала майже 30 мільйонів гривень. 90% – кошти з міської казни. Ще три мільйони гривень – гроші з обласного бюджету, виділені ще до введення воєнного стану. Виконувало роботи приватне підприємство «Спорт-Прогрес».
Зауважимо, що у 2023-му був оголошений тендер на проведення реконструкції однієї з будівель ДЮСШ №1 за 26 мільйонів гривень. Переможцем стала та ж компанія – «Спорт-Прогрес». Однак на сайті «Прозоро» йдеться про розірвання контракту за взаємною згодою сторін у зв'язку із відсутністю фінансування.
Читайте також:
24,9 мільйона на обладнання: що замовила Хмельницька обласна лікарня (СПИСОК)
У парку Чекмана будують готельно-ресторанний комплекс. Коли закінчать?
У Хмельницькому комунальники оновили дорожню розмітку (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач90