Півмарафон, забіг дітей, виступ співака Laud - у Хмельницькому відбулися змагання NewRun (ФОТО, ВІДЕО)

Півмарафон, забіг дітей, виступ співака Laud - у Хмельницькому відбулися змагання NewRun (ФОТО, ВІДЕО)
  • 1700 бігунів з різних областей України взяли участь у змаганнях NewRun.

  • Бігли 21, 10 та 5 кілометрів.

  • Ми зібрали для вас найважливіші коментарі та найгарячіші кадри.

Вперше у Хмельницькому та 7 рік по Україні їздять організатори змагань NewRun. За мету поставили популяризувати спорт, зокрема біг. Їм це вдається. У 2014 було 700 учасників забігів, а у 2018 - понад 7 000. 

4 липня, у Хмельницькому було всього зареєстрованих 1 700 учасників. Найстаршому - 76 років, найменшому - 4. Для дітей були окремі категорії, вони бігли 100 та 500 метрів. 

Відео дня

Аби почати бігати, треба лише бажання та пара кросівок

Зініціювала створити компанію, яка організовуватиме різні забіги - співзасновниця “Нової пошти” Інна Поперешнюк разом з чоловіком-професійним бігуном Максимом Кривенком і товаришем Максимом Градієм. Інна Поперешнюк - членкиня наглядової ради компанії, яка надає послуги доставки, бізнес-леді, власниця ресторану української кухні в Києві та ініціаторка благодійних проєктів. Розповідає, що впродовж дня доводиться багато з ким спілкуватися. Тому для неї найкращий відпочинок - біг. Ввечері в лісі, чи містом вже 5 років біжить щодня по 10 кілометрів. 

Фото "Pink.ua"

- Я почала проводити забіги і, коли побачила на фініші людей з обмеженими можливостями, які бігли 42 кілометри, або коли хлопець на протезах біг 21, то я подумала: «Чому я здорова людина не бігаю?". І я почала бігати. Я вийшла на перше тренування. Це було в Полтаві, рідному моєму місті, я пробігла одне коло на стадіоні, це 400 метрів. У мене була така крепатура, що я в душ, як робот заходила. Боже, яка я тоді була слабка. Я почала бігати кожного дня. Я спочатку по 3 кілометри. Зараз по 10 кілометрів щодня. Мені дуже і дуже це подобається. Мене це надихає. Може дивно звучить, але я так відпочиваю після роботи, - розповідає Інна Поперешнюк. 

У змаганнях, які сама ж проводить, теж бере участь. Інна пробігла 3 півмарафони, по 21 км, восени планує ще один. У Хмельницькому 10 кілометрів пробігла за одну годину дві хвилини. 

- Я не професійний бігун. Я бігаю, тому що мені це подобається. Я дивлюсь на архітектуру, на гарні міста, на будинки, на людей, насолоджуюсь. Біг дуже змінює життя. Робить життя людини якісним. Ви стаєте спокійнішими, розсудливими, з'являється повага до себе. Часто мені вже в instagram пишуть: “я завдяки вам побігла, ви мене змотивували” - це так круто. Плюс і фігура покращується. Я пробігла перший півмарафон у Черкасах. Мені там траса дуже подобалась, але тепер в мене Хмельницький на першому місці по трасі, - говорить Інна Поперешнюк.

В Україні найбільша смертність від серцево-судинних захворювань. Користь від бігу пряма - підвищує можливості серця та судин. Під час нього тренується безпосередньо сердечний м’яз. До того ж покращується загальний стан здоров’я, підіймаються настрій та імунітет. Інна Поперешнюк каже, її мета - здоробити українців здоровими.  Аби почати бігати, для цього треба лише бажання та пара кросівок. 

- Я хочу щоб вся країна бігала. Це моя ціль. Вона амбітна, але цілком реальна і дуже крута. Бо біг  - це найдоступніший вид спорту, який існує. Вам нічого для нього не потрібно. Ви взуваєте кросівки і біжите, - розповідає Інна Поперешнюк.

В кінці кожного забігу атлети отримали медалі. За перші три місця була й грошова винагорода. Найбільшу суму, 7 тисяч гривень, отримав той, хто перший пробіг 21 кілометр.  Це киянин Віталій Шафар, він пробіг 21 кілометр за 1 годину 5 хвилин. Хмельничанин є на 5 місці. Ігор Пилипчук пробіг цю ж дистанцію за 1 годину 15 хвилин. 

У Хмельницькому закрили літній біговий сезон і відкрили осінній. На офіційному сайті newrun.com можна зареєструватись на півмарафон, який відбудеться у Києві, Чернігові, Львові, Полтаві, Харкові та Житомирі. 

- 1 700 учасників - це дуже добре для першого разу, тим більше карантин, літо, всі у відпустках. З дуже різних міст учасники - Вінниця, Чернігів, Харків, Дніпро, Миколаїв, Полтава, Суми, Кропивницький, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Чернівці, Львів, Київ, Кременчук, Рівне. Інна Поперешнюк. 

По всій трасі, на кожному кілометрі, стояли волонтери з водою. Аби темп не падав, вода була розлита у паперові стаканчики. Пощастило з погодою, вона зручна для бігу. Сонце не пекло, а температура до +24 градусів.  

- У нас ще є волонтери - група підтримки. Вони морально підтримують бігунів. До того ж ми ще запрошуємо місцевих музикантів, які по всій трасі стоять і щось грають. У Хмельницькому дівчина грала на гітарі, а чоловік на саксофоні. Це дуже круто. У Черкасах виходила ціла команда пенсіонерів, яким за 70 років, з квітами, з мікрофонами. Вони виходили й прямо співали пісні, коли ми бігали. Сьогодні ми привезли ще співака Laud. Місяць тому “Нова пошта” проводила конкурс на найкращий український трек для бігу. Українці подавали музикантів, а бігуни з 10 країн світу слухали українську музику, бігали під неї. Потім журі, я теж була членом журі, обрали переможця. І це пісня “У цю ніч”, - розповідає Інна Поперешнюк. 

Прокидаюсь о 5 годині і біжу

У забігах брали участь командами, як і професійні спортсмени, так і любителі. Бігли представники мережі магазинів побутової хімії та косметики. Олена Вітер - керівниця з Бердичева. Регулярно почала займатись спортом з 2018 року. 

- Останніх пів року беру участь в “Біжу щодня”. Останній тиждень бігала по 10 кілометрів. У нас, у Бердичеві в Житомирській облаті минулого тижня відбувався марафон “Я українець” . То ми також командою брали там участь. Я там теж бігла 10 кілометрів. Готуюся на Київ на наступний тиждень. До бігу досить погано себе почувала, зараз набагато кращий стан здоров’я. Бігаю зранку. Прокидаюсь о 5 годині і біжу. Встигаю на 8 на роботу. Біг заряджає мене на весь день і допомагає впорядкувати думки і своє життя, - розповідає Олена Вітер.

У Хмельницькому в Олени був її особистий кращий результат. 10 кілометрів пробігла за 56 хвилин і 1 секунду.









 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up