Військовий із Хмельницького на візку виборов два перших місця на “Іграх нескорених”

-
Олександр Маковей — військовий ЗСУ. Чоловік отримав поранення неподалік Сєвєродонецька.
-
Він переніс 14 операцій, але його ноги досі не працюють, як раніше.
-
Захисник штовхав ядро на “Іграх” та грав у баскетбол на візках.
-
Він виборов поїздку на змагання, які відбудуться в Німеччині.
У Львові пройшов національний відбір до збірної, яка представлятиме Україну на Іграх нескорених у німецькому місті Дюссельдорф. У відборі взяли участь 223 учасники з усіх регіонів України – військові та ветерани, які отримали поранення.
Перші місця у двох номінаціях на "Іграх" здобув військовий із Хмельниччини. Олександр Маковей боровся з російськими окупантами на Сході. Проте, в червні 2022 року під Сєвєродонецьком він отримав мінно-осколкові поранення. З того часу захисник переніс 14 операцій, а відновившись — поїхав перемагати на “Ігри нескорених”. Про це розповідає Суспільне.
"Дух сильніший за тіло"
На національному відборі "Ігор нескорених" Олександр Маковей штовхав ядро та змагався у грі в баскетбол.
Він розповів, що в першому турнірі ядро мало вагу 4 кілограми. При цьому сам захисник був прив’язаний до крісла колісного. Тож спершу в нього не вдалося. Але наступна спроба вже була переможною.
— Мусиш вибирати якісь такі пріоритетні види спорту. В мене це штовхання ядра: сидячи я штовхав на крайніх змаганнях, тому що в мене нога не працює. Але коли тебе прив’язали до крісла, і ти зрозумів, що твій рух обмежений, ти не можеш ні нормально скрутитися, ні нормально вийти на фінальні зусилля. На одній нозі через весь стадіон стрибаю, щоб виконати вправу. Прибігаю, сів, не розім’явся, — зізнається Олександр.
За другим разом хмельничанин здобув золоту медаль з результатом 8 метрів 27 сантиметрів.
Баскетбол на візках
Наступним змаганням був баскетбол на візках. У команді було п’ятеро гравців, але лише у Сашка був досвід “колісної” гри. Та й то мінімальний.
— Ми на ходу вчили правила елементарні, стратегію готували. І в нас це все вийшло, ми посіли також перше місце у баскетболі на візках. Кільце стандартне, і коли ти стоячи це робиш, це набагато легше, а коли ти робиш це сидячи, то є певний дискомфорт. Під кільцем тільки три секунди можна бути, і тут всі хочуть закинути. Коли ти під кільцем суперника, суперник хоче м'яча забрати, бігом біжить під кільце, ти не встигаєш за ними, — ділиться враженнями військовий.
Після поранення та пережитих оперувань Олександру так і не вдалось повністю відновити всі функції ніг.
— Прилетіла міна, два моїх побратими загинули, я дивом вижив. Дуже сильне було поранення, багато ушкоджень було. Артеріальні кровотечі, одна венозна, легеня, живіт, обличчя, руки, ноги повністю всі були пошкоджені. Витягнули десь 40 уламків, і ще багато залишилося уламків. — ділиться Олександр.
Хмельничанин пройшов нацвідбір до збірної команди України і виборов поїздку на "Ігри нескорених" у Німеччині. Цьогоріч збірну України представлятимуть 24 учасники з-поміж військовослужбовців та ветеранів. Впродовж трьох місяців спортсмени проходитимуть посилену підготовку та виступлять у міжнародних змаганнях, що пройдуть з 9 по 16 вересня у Дюссельдорфі.
Читайте також:
-
На чемпіонаті з бодібілдингу у Кам’янці встановлюватимуть рекорд України
-
Хмельницькі веслувальники здобули призові місця на всеукраїнських змаганнях
-
Втратив ноги на війні: в Кам’янці відбувся пробіг в підтримку пораненого воїна
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Алла Килимчук
Коля Потапюк
Леонід Кульчицький
Olga Jurasch