Не прожили разом й року. Чому в Хмельницькому розлучаються подружні пари

- За минулий рік в Хмельницькому розлучалися 907 разів.
- Найчастіше стосунки розривали пари, які прожили в шлюбі понад 10 років, а також новоспечені молодята.
- Чому не вдається зберегти сім’ю і як її врятувати?
Щасливе сімейне життя - саме таким уявляють своє майбутнє більшість закоханих пар. Та чи у всіх сподівання втілюються в життя - питання інше. Адже у деяких все закінчується розлученням. При чому часто стається це з тими, хто тільки нещодавно промовив у стінах РАЦСу “Так”.
Найбільше розлучень серед хмельничан, які мають дітей
Розлучитися в Україні можна двома шляхами. Перший - через РАЦС. Як правило, в такому порядку стосунки розривають пари, які не мають спільних дітей. Інший варіант - подання заяви про розлучення через суд. Ним користуються подружжя, які мають неповнолітніх дітей. Згідно з сімейним кодексом, такі пари подають заяву разом із письмовим договором про те, із ким будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде мешкати окремо, а також про умови здійснення ним права на виховання дітей.
За словами начальника Хмельницького відділу державної реєстрації актів цивільного стану Марини Зубової, у 2020 році розлучилися 907 пар. Найчастіше це робили саме через суд. Тобто ті, хто мав спільних неповнолітніх дітей. Таких зафіксували 690 випадків. Через РАЦС розлучилися 217 подружніх пар.
Як розповіла Марина Зубова, найчастіше минулого року розривали шлюб ті, хто прожив разом 10-12 років. А також пари, які не побули сім’єю навіть 1 року.
Укладених шлюбів у Хмельницькому зафіксували майже вдвічі більше, ніж розлучень. Побралися 1 790 молодят.
Причини розлучень - кризи й “коронавірусний” карантин
Чому розлучаються молоді подружні пари й що впливає на розірвання стосунків досвідчених сім’янинів? Відповідь на ці питання надав практикуючий психолог символдраматист Руслан Юшкевич.
Фахівець каже, що будь-які періоди в стосунках не обходяться без криз. Саме їх подолання дозволяє переходити у відносинах на, так званий, наступний рівень.
Криза першого року життя - саме із цим стикаються подружні пари-початківці. Руслан Юшкевич каже, що починається такий період під час спільного життя.
-
Коли люди зустрічаються, а потім починають жити разом, як сім’я, у них виникає криза. Тоді всі образи, які ми раніше уявляли, не збігаються з реальними. Партнери постають у звичайних рутинних ситуаціях, - пояснює фахівець.
Велика кількість розлучень протягом першого року життя - це наслідки несвідомого підходу до шлюбу. За словами Руслана Юшкевича, подекуди часто схиляються до штампа в паспорті через вплив старших людей. Або ж керуються іншими піднесеними почуттями, на кшталт пристрасті.
Наступна криза виникає протягом 3-5 років подружнього життя. На цьому етапі між партнерами зникає пристрасть. Тож на перший план стосунків виходить те, що пов’язує обох людей між собою. Руслан Юшкевич каже, що під час цієї кризи парі важливо прикувати свою увагу до того, що їх об’єднує. І додає: саме на цьому етапі життя чимало пар народжують дітей.
Черговий етап кризи у стосунках є найнебезпечнішим. Адже саме в період 10-12 років спільного життя зафіксовано найбільше розлучень серед хмельничан. Руслан Юшкевич пояснює: більшість людей на цьому етапі переживають кризу середніх років. Тобто - переусвідомлюють своє життя, у тому числі й партнера, який крокує поруч. Звідси й виникають непорозуміння, а подекуди навіть розлучення.
-
Середньостатистична українська сім’я в період 10-12 років подружнього життя - це близько 30-40 років. Тобто кожна зі сторін переживає кризу 30-річчя або кризу середнього віку. Люди починають заново осмислювати самі себе. Хто я? Що я уявляю? Що я є в цьому світі? Що я досяг? На ці питання шукають відповіді. Люди починають в цей період вивчати чого досягли інші. Якщо пара гармонійна - то криза минає легко.
-
10-12 років у шлюбі є кризовими також в іншому контексті. Часто люди думають: “От якби не моя пара - чи був би я на цьому місці, де я є зараз”. Також люблять казати: “Я не тебе витратив або витратила кращі роки свого життя”, - пояснює Руслан Юшкевич.
Вплинути на стосунки можуть не лише кризи. Депресивні настрої в парі зароджують інші ситуації, як, наприклад, карантин.
Руслан Юшкевич розповідає, що “коронавірусний” карантин міг негативно вплинути на стосунки. За його словами, подібна ізоляція людей - це травма. Її результатом є відбиток на нервовій системі. А обмеження у вигляді зустрічей зі знайомими та можливості відвідувати різні місця - впливають на загальний настрій в парі.
Як уникнути проблем в стосунках
Візити до різноманітних місць або закладів - саме це є пігулкою від усіх вище перерахованих ситуацій. Руслан Юшкевич радить більше проводити часу лише вдвох. При цьому необхідно влаштовувати для себе мінісвята. Вони мають полягати у поїздках, спільних розвагах чи хобі.
Ще одним простим і популярним способом налагодити зв’язок, каже фахівець, є розмови. Мовляв, важливо говорити про те, що турбує. Обговорювати проблеми, які склалися, і в результаті - вирішувати їх.
-
Важливо розмовляти, налагоджувати комунікацію. Також допомагає урізноманітнити життя. Піти кудись тільки вдвох чи поїхати в мініподорож. Або, якщо пара 24/7 разом, то навпаки - побути окремо. А ще можна запровадити традиції. Наприклад, день, коли ви будете тільки разом. Без роботи, родичів чи друзів. У цей день можна робити подарунки одне одному й просто бути лише одне з одним. Його можна запровадити раз в тиждень чи раз на місяць - хто як хоче, - каже Руслан Юшкевич.
За словами фахівця, пережити кризовий період можна й за допомогою психолога. Він розповідає, що часто звертаються як пари, так і хтось один із подружжя.
Про ще один спосіб урізноманітнити стосунки, коли все занадто рутинно, читайте тут “Відчуття просто вау”: урізноманітнюємо інтимні стосунки за порадами хмельницького сексолога.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Тамара 5