Чи забезпечений Хмельницький та область апаратами ШВЛ

Чи забезпечений Хмельницький та область апаратами ШВЛ
Фото ілюстративне
  • В Хмельницькому є 40 апаратів для штучної вентиляції легень. А в області - 114.
  • Ще 10 апаратів місто придбає за кошти з міського бюджету.
  • Для опорних лікарень Хмельниччини їх купуватиме “Епіцентр”.

Кількість інфікованих COVID-19 в Україні зростає з кожним днем. Наразі зафіксовано 549 випадків, 13 з них летальні (дані станом на ранок 31 березня). На Хмельниччині маємо трьох пацієнтів із лабораторно підтвердженим коронавірусом. Двоє - мешканці міста. Ще одна жінка із Волочиського району. 

За даними обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, про загрозу життю пацієнтів не йдеться. Всі отримають симптоматичне лікування згідно із інструкцією. Наразі, за словами голови ОДА, місто та область на 90% забезпеченні необхідним оснащенням для лікування. від держави кілька разів на тиждень надходять нові поставки. Останню область отримала вчора, 30 березня. Сьогодні медикаменти та засоби захисту відправлять по районах. 

На черговому брифінгу в ОДА Дмитро Габінет запевнив хмельничан і в достатній кількості апаратів ШВЛ (розшифрувати). Вони будуть життєво необхідні пацієнтам у разі ускладнень. За словами очільника області, апарати ШВЛ є в кожній центральній районній лікарні області. Загалом їх налічується 114. Ще 32 мають незабаром надійти від “Епіцентру”.

Коли їх отримують в області та куди розподілять, дізнавалися журналісти vsim.ua. 

“Збираємо по всьому Китаю”

Вже за кілька днів в Україну доставлять перші 100 апаратів ШВЛ, які закупив “Епіцентр”. В рамках цієї поставки на Хмельниччині планують забезпечити 3 лікарні.

За словами Юлії, наразі придбати апарати ШВЛ проблематично. Першу партію уповноважені від “Епіцентру” збирали по всьому Китаю. Адже попит зріс в десятки разів. Вартість таких апаратів коливається від 25 до 45 тисяч доларів.  

Крім апаратів ШВЛ в лікарнях Хмельниччини для реанімаційних випадків будуть використовувати кисневі концентратори. Наразі в області їх 86. 

“Можливо, і 50 не вистачить”

А як забезпечене місто? На це питання журналістам vsim.ua. відповів керівник управління охорони здоров’я ХМР Борис Ткач. За його словами, для початку місто має достатню кількість апаратів штучної вентиляції легень. 

Незабаром за кошти міського бюджету придбають ще 10 апаратів ШВЛ. Таке рішення прийняли на позачерговій сесії міської ради. На купівлю витратять 19,85 мільйона гривень.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
11:09 У Хмельницькому загинув 11-річний хлопчик після падіння з електросамоката 11:04 13 рідкісних імен, якими хмельничани називали дітей у квітні 10:43 Стан доріг на Хмельниччині: результати весняного обстеження поліції 10:12 Боксерам Хмельниччини присвоїли звання майстрів спорту: імена Від читача 10:32 Міжнародний день легеневої гіпертензії. Що необхідно знати? 10:01 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:30 Захворюваність на ГРВІ на Хмельниччині зросла: понад 6 тисяч випадків за тиждень 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 5 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 21:01 На Хмельниччині 5 травня — до +27. Коли похолоднішає 18:46 Президент відзначив «Золотою Зіркою» Героя з Хмельниччини: історія Леоніда Шірпала 18:08 На Хмельниччині попрощалися з двома воїнами, які вважалися зниклими безвісти 17:35 Інтерв’ю з Романом Мельником - архітектором екосистеми розвитку інтелектуального капіталу України (новини компаній) 17:29 У Хмельницькому під час комендантської зупинили нетверезого водія 16:54 У Хмельницькому попрощаються з 39-річним воїном Андрієм Вавринюком 16:21 На Хмельниччині переселенець відзначив 100-річний ювілей 16:04 «Квітка з квітами»: у Хмельницькому визначили переможниць весняного фотоконкурсу 15:43 Впало дерево — хто платить? Інструкція для хмельничан, чиє майно постраждало від негоди 15:05 У Хмельницькому висадили сакури та долучилися до світового рекорду 14:24 На Хмельниччині посадовця колонії затримали за корупцію. Буде суд 13:43 У Хмельницькому районі водійка авто збила велосипедистку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up