На Хмельниччині все частіше на COVID-19 хворіють священнослужителі.
Спалах інфекції стався в монастирі у Летичівському районі.
А в Нетішині священнослужителі неохоче співпрацюють з епідеміологами.
Ми поцікавилися, чому, попри це все, на Хмельниччині не закривають церкви на карантин.
На Хмельниччині почастішали випадки інфікування коронавірусом серед священнослужителів. Зокрема, спалах COVID-19 виявили у монастирі села Головчинці, що в Летичівському районі. Там захворіли п’ятеро священнослужителів. Серед них є монахиня, яка померла 22 квітня. Монастир належить до Української православної церкви Московського патріархату.
Крім того, сьогодні, 28 квітня, в Хмельницькій ОДА повідомили про шість нових випадків COVID-19 у Нетішині. Відомо, що двоє нових пацієнтів — священник та диякон. Також серед хворих є троє членів сім’ї священника та лікар, яка контактувала зі священнослужителями. Також відомо, що всі шестеро хворих є наближеними до церков УПЦ МП та відвідували один із храмів міста.
Священнослужителі, які є контактними особами інфікованих, неохоче контактують з епідеміологами. Про це сьогодні, 28 квітня, під час онлайн-брифінгу сказав головний санітарний лікар Хмельниччини Олег Балашов. За його словами, вони надають мало інформації або не надають її взагалі.
Про схожу поведінку розповідав міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. До одного із соборів міста він направив поліцію для проведення роз’яснювальної бесіди. Там в результаті пообіцяли спустити на поліцейського собак.
Ми запитали у заступника голови Хмельницької ОДА Романа Примуша, чому на Хмельниччині продовжують працювати церкви та чому їх не закривають на карантин:
— У нас діє принцип, за яким держава не втручається в справи церкви та навпаки, тому, звичайно, карантин запроваджувати в церквах ми не маємо права. Але, з іншого боку, постановою Кабінету міністрів вже обмежено проведення будь-яких заходів, в тому числі релігійних. Тобто самі церкви ми закрити не можемо, але заходи й відвідування цих заходів ми можемо заборонити. В першу чергу, якщо ви бачили, ми проводили величезну (інформаційну — прим. авт.) роботу і вона дала ефект. Це по відвідуванню самих церков, а так само і кладовищ нашими мешканцями, — сказав Роман Примуш.
Нагадаємо, що перед Великоднем представники православних конфесій Хмельницького звернулися до вірян із закликом не відвідувати богослужіння. Натомість запропонували переглядати їх по телебаченню та онлайн. До заклику долучилися священнослужителі Православної церкви України, Української православної церкви Московського патріархату, Української греко-католицької церкви та Церков християн віри євангельської.
У цілому в Україні релігійні заклади можна вважати типовим осередком поширення COVID-19. За даними «ТСН», непоодинокі випадки фіксували у:
Києво-Печерській лаврі (УПЦ МП)
Іонінському монастирі (УПЦ МП)
Почаївській лаврі (УПЦ МП)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.