У Хмельницькому зафіксували захворювання на дифтерію. Небезпечну хворобу виявили у 21-річної місцевої жительки. Дівчина працює фармацевтом. До лікарні вона звернулася не одразу. Думала, що у неї банальна ГРВІ. Боліло горло та була незначна температура. Перші три дні хвороби хмельничанка лікувалася вдома, пила антибіотик. Однак на четвертий день у неї почала підвищуватися температура. Тоді молода жінка викликала “швидку”. Лікар поставив їй попередній діагноз - дифтерія. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Тому дівчину негайно госпіталізували до інфекційної лікарні. Там, 28 липня, в неї взяли всі аналізи. Їх направили на Київ, результатів чекали кілька днів. 1 серпня, хворобу офіційно підтвердили. Через кілька днів у дівчини виявили ускладнення у вигляді міокардиту (запальне захворювання серцевого м'язу інфекційної, інфекційно-алергічної або інфекційно-токсичної природи, здебільшого пов'язане з імунними зсувами.).
Як вона себе почуває після тижня лікування, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Випадок дифтерії у місті підтвердили, однак сироватки від небезпечної хвороби немає по всій Україні. Дівчину лікують антибіотиками. Наразі вона проходить курс медикаментозної терапії. Додатково її лікують від міокардиту.
Наразі у дівчини спостерігається стан середньої тяжкості з полегшенням. Міокардит іще є, але вже легкого ступеню. Дівчині зараз колять антибіотики. Також проводять дизінтокаційну терапію. Лікування неспецифічне. Але виходимо з того, що є. Прогнози, щодо одужання пацієнтки поки давати зарано, - повідомив начальник управління охорони здоров'я Хмельницького Борис Ткач.
З дівчиною контактувало 14 осіб. Наразі вони практично всі пройшли обстеження.
Ми перевірили людей із групи ризику, тобто тих, хто мали безпосередні контакти з дівчиною. Вони здорові. Частина з цих людей пройшли навіть щеплення. Це було їх особисте бажання, - розповів Борис Ткач.
Станом на сьогодні - це єдиний випадок дифтерії у Хмельницькому. Однак, начальник управління охорони здоров'я наголошує на тому, що прецедент є. А щоб убезпечити себе від чергових випадків - краще вакцинуватися.
Якщо вірус виявили, то ризик зараження збільшується у рази. Хвороба дійсно небезпечна і часто призводить до летальних наслідків. У дівчини є імунітет до вірусу, бо вона була вже вакцинована. Якщо дифтерія повториться у невакцинованої людини, наслідки можуть бути гірші, - пояснює медик.
Також він зазначає, що якісна вакцина від дифтерії у Хмельницькому є в повному обсязі. Зробити щеплення можна у будь-якій амбулаторії сімейної медицини для цього потрібно лише звернутися до свого сімейного лікаря. Щеплення проводять безкоштовно і для дітей, і для дорослих.
Нагадаємо, що дифтерія входить до переліку хвороб, ревакцинацію від якої потрібно робити кожні 10 років.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.