Армія вчителів, вихователів і загалом всі працівники навчальних закладів масово кинулись на професійний медичний огляд. Саме ця обов’язкова процедура і дає дозвіл працювати з дітьми. Проходять його у поліклініках за місцем проживання. Десятки лікарів і паперова тяганина - з цим педагоги стикаються щороку.
Справжній ажіотаж у поліклініках наприкінці серпня. Сотні хмельничан простоюють у чергах по годині, а то й по кілька годин. Під одним кабінетом може зібратись шеренга з кількох десятків пацієнтів.
Сьогодні, 30 серпня, у відділенні профоглядів поліклініки №4 людно і душно. З самого ранку у підвальному приміщенні закладу бажаючих отримати профдопуск – більше півсотні. Люди розділились на два табори. Одні – на здачу крові, інші – за довідками. Черга сформувалась одразу при вході у відділення і тягнеться аж під кабінети. Важко розібратись, хто «крайній» і куди саме.
- Я вже хвилин 35 тут стою. Скільки себе пам'ятаю, скільки такі черги, - каже жінка, перед якою у черзі більше 30 людей.
Коридор тісний. Одні туляться під стіною, хтось намагається пропихнутись ближче, інші виходять на вулицю подихати свіжим повітрям.
Профдопуск видають у цокольному приміщенні четвертої поліклініки
Така ситуація звична і однакова щороку. Вчителі тягнуть до останнього моменту. Так переконує начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міськради Борис Ткач.
- Був графік. Вони мали пройти профогляд впродовж травня, червня, липня і серпня. Не вписалися в терміни, тому такий ажіотаж. Часу було вдосталь. Така ситуація щороку. Це не залежить від того, скільки працівників у кабінетах. Більше ж не потрібно. Просто люди не дотримались графіку, - пояснює Борис Ткач.
Тим часом, не стихають дискусії хмельничан і в соцмережах.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Николай Коваль
Ольга Підгурська
Герасімчук Людмила