Хмельницька лікарня отримала статус одного з найкращих інсультних центрів Європи

Хмельницька лікарня отримала статус одного з найкращих інсультних центрів Європи
  • Інсультний центр Хмельницької міської лікарні отримав «Діамантову відзнаку».
  • Її вручають за якісне надання послуг пацієнтам. 
  • Таку нагороду медзаклад отримав вдруге. 

Інсультний центр Хмельницької міської лікарні отримав найвищу міжнародну відзнаку — «Diamond Status» від Європейської організації інсульту (ESO). Це підтверджує, що заклад надає медичну допомогу інсультним пацієнтам за європейськими стандартами. Нагороду центр отримав вдруге поспіль.

Про це повідомляє Хмельницька міська рада.

Відзнаку було присуджено під час XI Європейської конференції з питань інсульту (ESOC 2025), яка відбулася у Гельсінкі, Фінляндія. Ця конференція є однією з найважливіших у сфері інсультної медицини в Європі. Цього року у заході взяли участь понад 4 200 учасників з 96 країн — провідні лікарі, науковці та експерти охорони здоров’я.

Відео дня

Хмельницьку громаду на конференції представляв лікар-невролог інсультного центру Ілля Вітко. Команда інсультного центру поділилася досвідом у лікуванні гострого інсульту, зокрема впровадженням сучасних клінічних протоколів, удосконаленням госпітального маршруту пацієнтів та міждисциплінарною співпрацею.

Відзнака «Diamond Status» є підтвердженням дотримання центром п’яти ключових критеріїв:

  • оперативність і ефективність проведення тромболітичної та ендоваскулярної терапії;
  • суворе дотримання міжнародних клінічних стандартів;
  • високий рівень госпітального догляду за пацієнтами;
  • злагоджена командна робота та постійне професійне вдосконалення;
  • системна робота з профілактики повторних інсультів.

Нагадаємо, минулого року неврологічне відділення Хмельницької міської лікарні також отримало цю європейську відзнаку. Наша журналістка vsim.ua в окремому матеріалі розповідала детальніше, яким чином надають меддопомогу в лікарні. 

Як лікують інсульт у Хмельницькому

У міській лікарні застосовують внутрішньовенний тромболізис — метод, при якому пацієнтам вводять препарати для розсмоктування тромбів, що сприяє прискоренню відновлення. Найефективнішим цей метод є за умови початку лікування не пізніше 4,5 години від появи перших симптомів інсульту.

Завідувач неврологічного відділення №1 Хмельницької міської лікарні Ігор Михалюк розповів:
«Перші симптоми — це сигнал початку відліку часу, протягом якого необхідно надати допомогу — 4,5 години. Якщо пацієнт помітив перекіс обличчя, порушення мови чи слабкість у руці, потрібно негайно викликати швидку. Час доїзду швидкої — близько 20 хвилин, разом із часом на обстеження пацієнта і дорогу до лікарні цей процес не повинен перевищувати годину. Потім — пів години на лабораторні аналізи, комп’ютерну томографію, кардіограму, огляд невролога і прийняття рішення щодо тромболітичної терапії».

Цей метод застосовують при ішемічному інсульті — коли судина, що постачає кров до мозку, закупорюється тромбом або спазмується. Пацієнт Вадим Бевза переніс два інсульти — другий раз йому надали допомогу одразу, адже інсульт стався у лікарні. Він розповів про хід відновлення після першого випадку, коли допомога була надана із запізненням.

Нове обладнання для покращення лікування

Для лікування геморагічного інсульту, що виникає через розрив мозкової артерії і є більш складним, в лікарні встановили ангіограф вартістю 27 мільйонів гривень. Обладнання було придбане за кошти Світового банку у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Ще 7 мільйонів гривень виділили з міського бюджету на облаштування операційної.

Головний лікар Хмельницької міської лікарні Валерій Гарбузюк пояснював:
«За допомогою ангіографа проводять тромбекстракцію — механічне видалення тромбу через судини без відкритої операції. При своєчасному втручанні пацієнт може практично вже на другий-третій день повернутися додому, оскільки симптоми інсульту зникають».

Читайте також: Історія 3-річного Богдана з Шепетівки, якому провели трансплантацію печінки

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (9)
  • Marine Marine
    тут пришлють такий  чек, що роками будеш виплачувати, 2007 рік, нова країна нерви і гіпертонічний криз, тиск 250/120, цілий день  я з тиском, після обіду госпіталь  , три дні там$93000 , пів року як приїхала до Америки, зразу в голову приходи , як виплатити , і як жити тому що на роботу треба йти , а голова кругом іде, вони перші симптоми зняли, а що дальше з тобою не цікавить нікогооо, їм головне гроші з тебе все, медицина тут це бізнес  , да в нас також, але ще можна найти якось кращого лікаря, а тут куда послали туда і йдеш, все слів немає одні емоції
  • Liudmyla Hryhorieva
    Мою маму після другого інсульту швидко пролікували, за це їм дуже вдячна.
  • Marine Marine
    ви що думаєте  що ща кордоном,  зразу нададуть допомогу, не надійтесь, тут все по протоколу, тиск зашкалює ,  ти чекаєш в черзі коли тебе   визвуть, це ти вже в Емержинцях , визвали , зразу берут тести крові, 3 часа  чекаєш результат  , якщо зовсім погано зроблять МРТголови , один врач і10медсестер  , отак працюють , після 3 годин   , коли вони  вже мають результати , тоді приймають рішення   , що саме  головне  тиск не збивають, тільки слідкують на моніторі , якщо не були за кордоном  не говоріть нічого, а я скажу що в нас краща медицина в світі, проживши 19років за кордоном, плюну тому в обличчя якщо зі мною хтось буде  сперичатись
    Marine Marine reply Marine Marine
    Андрей Шпулак може Господь збереже нашу Україну  тому що дуже хочеться назад , і так всі хто попробув бути за кордоном
    Андрей Шпулак reply Marine Marine
    Marine Marine скоро і в нас таке буде, бо ми йдемо в Європу
    Валентина Іванцова reply Marine Marine
    Marine Marine Я не була за кордоном,але чула таке, від людей.
  • Yury Knyaz
    Оформлення мого батька з інсультом зайняло півтори години,про які стандарти ви говорите?
    Виктория Фурсеева reply Yury Knyaz
    Yury  Knyaz поїдьте в Європу- взнаєте

keyboard_arrow_up