Головні медики міста розповіли, що коронавірус - це лише підгрупа ГРВІ.
За їх словами, 80% хворих переносять його у легкій формі.
А деякі навіть не знають, що перехворіли.
Що ще потрібно знати про інфекції COVID-19, читайте в матеріалі на нашому сайті.
Вчора, 3 березня, Україну сколихнула звістка про перший офіційний випадок коронавірусу. Зафіксували його у мешканця Чернівців, який звернувся до медзакладу із симптомами ГРВІ. Чоловіка госпіталізували та провели необхідні тести. Після них COVID-19 офіційно підтвердили. Як згодом з’ясувалося, нещодавно чоловік разом зі своєю дружиною повернувся з Італії. Хворого помістили у спеціальний бокс, де він і перебуває наразі. Його дружину відпустили додому під цілодобовий нагляд дільничного лікаря. Адже у неї симптомів не виявили.
На брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що в Чернівцях забезпечені необхідними медичними матеріалами та вже взялися за лікування хворого. Його стан оцінили, як середньої тяжкості.
Попри це паніки не вдалося уникнути. Хмельниччина межує із Чернівцями. Тому сьогодні, 4 березня, у міській раді скликали брифінг. Головні медики міста закликали зберігати спокій та запевнили, що ситуація під повним контролем. Керівник міського управління охорони здоров'я Борис Ткач розповів про профілактичні заходи, які проводяться в місті. А головний лікар хмельницької обласної інфекційної лікарні Оксана Піддубна розвіяла міфи щодо інфекції.
Відео дня
Так медик зазначила, що коронавірус - це лише підгрупа ГРВІ. За її словами, різниця лиш у відсутності вакцини та більшій заразності.
Люди панікують і рятуються, як можуть. А от комерція на цьому наживається. Та ситуація, що склалася у Хмельницькому із масками від необізнаності. Маски та респіратори - потрібні лише для хворих. Здоровим вони ні до чого. По вулиці в масках ходити не потрібно. В даному випадку на масовій паніці просто наживаються комерційники. Тому їм вигідно її роздувати. Летальність від коронавірусу становить 2-3%, від грипу - 1%. Різниця невелика. Єдине, що від коронавірусу поки немає вакцини, а від грипу є, - зазначила Оксана Піддубна.
Коронавірус, за словами медиків, не такий страшний, як про нього говорять. За словами лікаря, 80% випадків проходить у легкій формі. 17% - у важкій і лише 3% - реанімаційні.
Ми впевнені, що крім того випадку про який повідомили офіційно, хворих на коронавірус значно більше. І є навіть ті, що вже перехворіли. У 80% випадків цю інфекцію переносять на ногах. Вона проходить у легкій формі. Люди ходять і навіть не знають, що хворі. В той час вони є джерелом інфекції, - зазначила лікар.
“У Хмельницькому готові лікувати хворих на COVID-19”
Оксана Піддубна зазначила, що до поодиноких випадків готові всі стаціонари України. Не виключення і лікувальні заклади Хмельницького. Однак, за словами медика, у місті наразі визначили заклад, який безпосередньо відповідатиме за розміщення та лікування інфікованих. За наказом №185 - це інфекційна лікарня.
Ще місяць тому ми отримали стандарти дій у випадку коронавірусної інфекції. І ретельно готувалися весь місяць. Ми проводили навчання персоналу та проробляли різні алгоритми розвитку ситуації. Наразі одночасно ми готові прийняти 12 важких хворих. Тобто тих, для яких буде необхідна дихальна система. Все інше залежить від державного забезпечення, - говорить Оксана Піддубна.
Медик додала, що наразі основне - це безпека персоналу лікарні. Поки захисних засобів вистачає. Якщо буде наплив хворих на коронавірус, Оксана Піддубна повідомляє, що в лікарні мають план переформатування медзакладу. І, якщо виникне необхідність, всі інфекційна лікарня працюватиме на хворих з COVID-19.
Жоден мій працівник не зайде до палати незахищеним. На сьогодні ми маємо необхідні засоби, щоб не хвилюватися за свій персонал. Для хворих - маємо необхідні бокси. Якщо мова йтиме про епідемію, ми будемо готові перепрофілювати заклад. Але тоді нам знадобляться додаткові засоби: маски, безконтактні термометри, бокси, респіратори, захисні водостійкі костюми. Ми вже подали заявку на Міністерство охорони здоров’я. Але поки не отримали від них нічого, - розповіла Оксана Піддубна.
Наразі в медзакладі функціонує 6 боксів із киснем та 6 реанімаційних боксів із дихальною апаратурою.
Там прийматимуть вкрай важких хворих. Загалом в лікарні є 150 ліжкомісць. І ми можемо два корпуси відвести під коронавірус. А один залишити на іншу інфекцію. Але сподіваюся це буде зайве, - зазначила лікар.
Профілактика у Хмельницькому
Керівник міського управління охорони здоров'я Борис Ткач повідомив, що у місті проводять ряд профілактичних заходів, щоб уникнути поширення коронавірусі. Зокрема:
створили протиепідемічну комісію при ХМР.
з 26 лютого зобов’язали перевізників контролювати прибирання громадського транспорту. А саме: в кінці кожного рейсу водії зобов’язані провітрювати салон та проводити там дезінфекцію.
такі ж функції поклали на заклади освіти та комунальні установи.
при центрах первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у місті створили мобільні бригади, які будуть виїжджати до хворих з температурою у спеціальному одязі.
область також забезпечили необхідним транспортом для перевезення хворих.
Симптоми коронавірусу
На додачу, медики зазначили, що головний симптом коронавірусу - це сухий кашель, потім вже температура від 38 градусів і вище та першіння в горлі. Визначити коронавірусну інфекцію можна лише за допомогою спеціального тесту. Поки такий роблять лише в Києві та Чернівцях.
З наступного тижня тести мають завезти в усі обласні центри. Поки ми відправляємо проби до лабораторного центру. Там роблять аналізи і за необхідності направляють їх на Київ. Нещодавно у нас трапився випадок у Кам’янці-Подільському. Там жінка повернулася з Італії й в неї запідозрили коронавірус. Ми вже готові були її прийняти. Але в лабораторному центрі визначили, що в неї грип типу-А. Її вже пролікували й наразі жінка здорова, - розповіла головний лікар інфекційної лікарні.
Медик наголосила на важливості профілактики. Щоб уникнути інфекції слід:
часто мити руки
робити вологе прибирання
провітрювати приміщення
дезінфікувати поверхні
правильно харчуватися.
Хмельничани мають пам’ятати, що заразитися повітряно-крапельним шляхом від людини коронавірусом важко. Якщо ви стоятимете за кілька метрів від інфікованого навіть без маски, ви не заразитеся. Вірус важкий, він просто падає на поверхні, тому швидше його підходити торкнувшись руками ручки дверей чи потриматися за поручень у громадському транспорті. Тому особливо уважно слід ставитися до особистої гігієни, - зазначила Оксана Піддубна.