Седація чи медикаментозний сон набирає популярності серед пацієнтів.
Послугу надають і дорослим, і дітям.
Як лікують зуби уві сні, розповіли в стоматології “ДентХаус”.
Непосидючі діти чи налякані дорослі - будь-які пацієнти можуть обійтися без болю під час лікування зубів. Адже фахівці давно розробили метод, що рятує “дентофобів”. Йдеться про медикаментозний сон або седацію.
До прикладу в Європі дана послуга вже нікого не дивує. На відміну від українців, які й досі вагаються перед вибором седації. У стоматології «ДентХаус» розповіли, що охочих скористатися медикаментозним сном все більшає. Адже пацієнти завжди роблять вибір у користь якісного і безболісного лікування. Що варто знати про седацію, розповіла дитячий лікар-стоматолог Тетяна Гуменюк.
Медик каже, що сьогодні медикаментозний сон найчастіше застосовують під час лікування дитячих зубів. Мовляв, саме в роті найменших пацієнтів зустрічається найбільший об’єм роботи. Тетяна Гуменюк пояснює, причина цьому - карієс, що виникає через недотримання правил гігієни чи надмірного споживання солодощів. В результаті - одночасно лікувати доводиться багато зубів. А саме це наштовхує на використання седації.
Так, діти часто побоюються перед лікуванням або не можуть всидіти і години на кріслі. Це впливає на якість лікування, а також наносить психологічний відбиток, що в подальшому перетворюється в ту саму дентофобію.
Саме пацієнтам, які потребують тривалого лікування, пропонують медикаментозний сон. Готуються до нього заздалегідь. Тетяна Гуменюк розповідає, що перш ніж заснути й все вилікувати, необхідно здати загальний аналіз крові, сечі та зробити кардіограму. Якщо отримані результати є втішними, призначається «день Х». За 4 години до початку процедури варто утриматися від їжі та напоїв.
Що ж передбачає медикаментозний сон? Лікар розповідає, що через катетер, що встановлюють внутрішньовенно, анестезіолог вводить препарат. Його дозу визначають від характеру стоматологічного втручання. Препарати, що використовують для седації, є безпечними.
Під час процедури маля засинає і приходить в себе біля мами чи тата.
Що стосується діток - до 3-3,5 років введення в сон під час лікування є показанням. Адже є процедури, під час яких дитина просто не всидить на місці: лікування кореневих каналів, очистка їх та пломбування. Під час медикаментозного сну все повністю контролюється: серцебиття, пульс, тиск, - пояснює Тетяна Гуменюк.
Після седації протягом дня може зберігатися сонливість чи слабкість. Та вже згодом пацієнт повертається до звичного життя, а згадка про лікування зубів здається йому і справді сном.
Поміж тим, існують і протипоказання. Серед них лікар виділяє загострення хронічних захворювань й серцево-судинні патології.
Тетяна Гуменюк нагадує, що відвідувати стоматолога варто регулярно і дорослим, і малим. Мовляв, тільки так можна уникнути страху перед лікуванням зубів й стати володарем білої і здорової усмішки.