За вихідні правоохоронці не склали жодного протоколу.
Хоча біля храмів було людно.
Як це пояснили?
На вихідних християни східного обряду святкували Великдень. До храмів по всій Україні завітали майже 130 тисяч вірян. Попри це освячення пасок пройшло спокійно. Про це прозвітували у Нацполіції. Зафіксували в країні лише 19 порушень карантинного режиму. Хмельницький до цього списку не потрапив. Хоча у місті біля храмів було досить людно.
Чи дотримувалися віряни дистанції та як реагували на зауваження правоохоронців, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Всі Великодні Богослужіння у місті пройшли без участі вірян. Паски святили на вулиці біля храмів. Почали з ночі. Біля кожної церкви виставили наряди поліції. За правопорядком біля кожного храму наглядали щонайменше по 4 правоохоронці. Вони стежили за дотриманням дистанції між прихожанами та контролювали наявність масок. Додатково містом в посиленому режимі курсували екіпажі патрульних. Поліцейські були налаштовані на швидке реагування. Однак все пройшло, на диво, спокійно. Про це журналістів vsim.ua запевнили в пресслужбі УПП у Хмельницькій області.
Здебільшого патрульні були задіяні на охорону громадського порядку поблизу храмів. Там контролювали, щоб освячення пасок не переросло у масові заходи. Контролювали також потоки людей. Протоколів не складали, тому що не було виявлено скупчень. Люди дотримувалися рекомендацій і були в масках. Церковні служителі допомагали правоохоронцям організувати хмельничан. Біля деяких храмів люди чекали черги на освячення в шеренгах, біля інших - в колонах. Якщо хтось порушував дистанцію і наближався надміру близько, правоохоронці робили зауваження. Реагували на них адекватно і конфліктів не виникало, - розповіла інспектор прес-служби УПП в Хмельницькій області Марія Брилко.
Великодньої неділі та понеділка у Хмельницькому також не склали жодного протоколу за порушення карантинних норм у парках та скверах. В поліції зазначають, що спроб посмажити шашлики в заборонених місцях не було.
За вихідні ми не зафіксували порушень з масовими зібраннями в парках та скверах. Були поодинокі випадки, коли парочки або батьки з дітьми гуляли в місцях огороджених стрічкою, але до протоколів не доходило. Патрульні робили зауваження та проводили роз’яснювальну роботу. Компаній на шашликах у дендропарку чи біля озера зафіксовано не було, - зазначила Марія Брилко.
Задоволені результатом Великодніх заходів у місті й священнослужителі. Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський УПЦ-ПЦУ Антоній Махота у розмові із журналістами vsim.ua подякував усім вірянам, які дослухалися до рекомендацій церкви.
Насамперед я дякую усім вірянам-хмельничанам, які дійсно прислухалися до церковних порад та до порад світської влади. Я задоволений тим, що український народ у хвилини тимчасового “згасання” нації, уміє сконцентруватися, опанувати себе та прислухатися до порад. Цим самим зберегти здоров’я ближніх, рідних, близьких. І, як би голосно не звучало, зберегти генофонд нації. Я задоволений, що наші віряни - люди, які вміють думати, - зазначив Антоній Махота.
Митрополит додав, що карантинні обмеження давалися церкві не легко. Однак вони були вірними і допомогли започаткувати нові традиції та встановити рекорди.
Скажу чесно, нам не легко давалися усі ці рішення по Великодню. Але, на сьогоднішній день, я бачу, що вони були вірні. Хоча ще раз підкреслюю, приймати подібні рішення важко. Особливо, коли ти мусиш сказати “Не приходьте на Великдень до храму”. В той час, коли ти все життя борешся за те, щоб люди відвідували церкву. Однак в усьому є свої плюси. Цьогоріч Великдень пройшов під девізом родинного свята. Люди дивилися богослужіння онлайн з сім'єю. Хочу сказати, що ми встановили нові рекорди. Із соціальних мереж та із засобів масової інформації 20 тисяч хмельничан подивилися трансляцію богослужіння, - зазначив митрополит Антоній.
За словами митрополита, такого результату вдалося досягти узгодженими діями церкви, поліції та влади.
Протягом двох тижнів я розсилав рекомендації по храмах, які узгоджувалися із представниками поліції та влади. Ми організували спеціальні контролюючі групи, які стежили за дотриманням карантинних обмежень. Разом змогли виробити у Хмельницькому такий алгоритм дій, який дозволив людям отримати благословення з безпекою для здоров’я, - пояснив Антоній Махота.
В області ситуація дещо відрізняється. Світлини із соцмереж свідчать про численні порушення в одному із храмів Хмельниччини. Детальніше про це, читайте згодом на нашому сайті. Слідкуйте за оновленнями.
Нагадаємо, що тижнем раніше, Великдень святкували християни західного обряду. Чи були карантинні порушення під час освячення пасок у костелах, дізнавайтеся в матеріалі В поліції розповіли, як минули святкові вихідні у Хмельницькому.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А про владику Антонія (Фіалко) як я зрозумів заборонено писати, дійсно все більш на "сільський вісник" схоже.
Есть Митрополит Хмельницкий и Староконстантиновский,Владыка Антоний (Фиалко) ,вот у него и спросите.