Уряд запровадив в Україні адаптивний карантин.
Це означає, що обмеження зніматимуть або посилюватимуть залежно від ситуації в регіоні.
Хмельниччина «не вписалася» в один із показників, тому послаблення відклали.
Чому так сталося і коли все ж таки чекати послаблення карантину?
Другий етап послаблення карантину, анонсований урядом, може запроваджуватися рішеннями місцевої влади. Але лише тоді, коли в регіоні дотримати три показники:
кількість нових випадків COVID-19 на кожні 100 тисяч осіб населення не більше 12
місця у лікарнях, призначені для хворих із COVID-19, завантажені не більше, ніж на половину
проведено понад 12 тестувань на кожні 100 тисяч осіб населення
Всі ці показники мають бути дотриманими за підсумком останніх семи днів перед послабленням обмежень. Все це називають адаптивним карантином. У МОЗ повідомили, що Хмельницька область не дотрималася останнього показника. Кількість тестувань протягом останніх семи днів складає 11,58. Таким чином послаблювати карантин в області не можна.
Сьогодні, 22 травня, голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет пояснив, чому показника кількості тестувань не дотрималися. За його словами, минулими вихідними проводили верифікацію лабораторії, тому тестування зразків пацієнтів не проводили. Дмитро Габінет сказав, що до наступного тижня показник підвищать за рахунок тестувань, які проводитимуть 23 та 24 травня. Голова ОДА розповів, що комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення послабити карантин від понеділка, 25 травня. Але лише за умови, що будуть дотримані всі три показники.
Разом із тим Дмитро Габінет сказав, що принаймні тиждень в області не будуть послаблювати обмеження на проведення богослужінь. Голова ОДА пояснив це тим, що близько 40% випадків COVID-19 в області пов’язані з релігійними закладами або священнослужителями.
Згідно з прийнятим рішенням, від 25 травня в області дозволили проведення спортивних заходів без глядачів з кількістю учасників не більше 50 осіб. Також ухвалили рішення дозволити роботу готелів, окрім функціонування ресторанів у них. Крім того, має запрацювати міський та приміський громадський транспорт (відстань до 50 кілометрів). Міжміське сполучення не допускається. Повний перелік послаблень є у протоколі комісії ТЕБ та НС, який сьогодні мають оприлюднити.
Дмитро Габінет розповів, що транспорт має працювати з дотриманням санітарних норм. Наприклад, пасажири та водії повинні одягати маски або респіратори. При цьому маски мають бути одягнуті правильно — закривати ніс та рот. Разом із тим поки не дозволили роботу дитячих садків, адже члени комісії не дійшли згоди щодо цього. Це питання розглянуть знову в понеділок, 25 травня.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Мастер Автополив
Юрій Гудок
Sveta Savchuk
Инна Мищенко