З 2 квітня 2018 стартувала медична реформа. Вже цілий рік хмельничан приймають сімейні лікарі, терапевти та педіатри у відкритих по всьому місту амбулаторіях. Для того, щоб лікар зміг обслуговувати пацієнта, з ним потрібно підписати декларацію. Укласти договір можна з будь-яким лікарем незалежно від місця прописки, проте у кожного фахівця є ліміт: для терапевта - це 2000 пацієнтів, для сімейного лікаря - 1800, для педіатра - 900. На кожного пацієнта держава виділяє 370 гривень на рік, вдвічі більше на дітей і пенсіонерів.
За рік кожен другий українець обрав свого сімейного лікаря. Підписавши декларацію із терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, пацієнти забезпечили собі безкоштовне надання медичної допомоги.
Наталія (заключила декларацію півроку тому)
- З одного боку дуже добре, що є ця декларація, а з іншого – ні. Адже дитина хворіє неочікувано, і таким чином ми створюємо іншим пацієнтам чергу. Проте наш сімейний лікар ніколи не відмовляє у прийомі. Нас завжди вислухають, обстежать і допоможуть.
Богдан (заключив декларацію рік тому)
- Стало значно комфортніше записуватись до лікаря на прийом. Я роблю це онлайн на сайті Medics. Там обираю зручний для себе час відвідування. Та не дивлячись на це, черги у коридорах все ж залишились.
Людмила (заключила декларацію рік тому)
- Я вбачаю у новій реформі лише плюси. Бо з моменту появи декларації, проходити обстеження у лікаря стало зручніше. Талончик беру в електронному вигляді й з легкістю потрапляю на прийом. До речі, зараз йду до кардіолога, талончик теж вже маю.
Тетяна Михайлова, дитячий педіатр
- Великих змін нова реформа у мою роботу не принесла. Адже діти хворіють без попередження. Тож батьки вимушені миттєво реагувати на захворювання малечі. Саме тому одні пацієнти приходять за записом, а інші – поза ним. В результаті – коридори переповнені чергами.
Ігор Альчинський, сімейний лікар
- З появою нової реформи змінилось відношення держави до лікаря. Адже збільшилась оплата нашої праці. Тож тепер лікарі не шукають підзаробітку у приватних клініках, а працюють із своїми пацієнтами на одному місці.
Ганна Возна, сімейний лікар
- На мою думку, плюс декларацій в тому, що у пацієнтів з’явилась довірена особа, тобто хмельничани можуть отримати консультацію від свого лікаря навіть по телефону.
І, безумовно, потрапити на прийом тепер стало простіше. Бо є можливість обрати на сайті зручний день і час для відвідування. Нам із лікарями це дуже подобається, бо черги часто-густо викликали конфлікти між пацієнтами.
Коротка інструкція:
1. Завчасно запишіться на прийом до обраного лікаря за телефоном, онлайн або в реєстратурі. Це зекономить час і дозволить уникнути живої черги.
2. Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний номер. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років – візьміть свідоцтво про народження.
3. Лікар введе ваші дані в електронну систему. На мобільний прийде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.
4. З електронної системи роздрукується декларація з вашими даними. Уважно їх перевірте.
Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один – ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.
5. Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.
Друзі, а ви вже відчули на собі плюси та мінуси медичної реформи? Діліться своїми враженнями у коментарях.
ПІДГОТУВАЛА Олександра Клименко
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
И что это за правило что на дом вызововы отменили только с условием оплаты такси и не всегда от амбулатории.