Від емоційного виснаження страждає чимало людей. В зоні ризику перебувають працівники, які кожного дня переживають стресові ситуації та виконують однотонну роботу.
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як боротися із поганим настроєм та "не згоріти" на роботі.
Чимало людей страждають від емоційного виснаження на роботі. Найчастіше в зоні ризику перебувають вчителі, медики, банкіри, соціальні працівники та продавці. Як зауважила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зокрема, медики кожного дня ризикують, вони часто бувають у стресових ситуаціях.
Для стану "вигорання" характерним є відчуття браку енергії, апатія та відчуження, підвищення відчуття тривоги та дратівливість. У людини можуть виникати проблеми з самооцінкою та задоволенням.
"Симптоми можуть також мати фізичний характер, наприклад, головний біль, коливання ваги, проблеми з травленням та порушення сну",
– зауважила Супрун.
Відео дня
Як позбутись емоційного вигорання:
Визначте причину такого стану. Обговоріть проблему з колегами чи керівником. Знайдіть компромісні рішення.
Залишайте час на себе. Хобі та відпочинок допоможе відволіктись від стресу.
Підтримуйте здоров'я. Регулярно займайтеся спортом, адже ендорфіни допомагають зменшити почуття смутку, депресії та тривоги.
Розставляйте пріоритети та цілі. У кожній роботі повинен бути і відпочинок.
Будьте уважними до колег. Розмови допоможуть поділитися переживаннями та боротися зі стресом.