Що варто знати про безпечну засмагу: відповідає фахівець (Новини компаній)

Що варто знати про безпечну засмагу: відповідає фахівець (Новини компаній)
  • Поніжитись на сонечку стає особливим ритуалом влітку.
  • Бо крім пляжного релаксу можна отримати привабливий відтінок шкіри.
  • Сприяє цьому приймання сонячних ванн.
  • Як засмагати без шкоди для свого здоров’я, розповів лікар-дерматовенеролог, кандидат медичних наук Дмитро Поліщук.

Купальний сезон відкрито. Бажаючі насолодитися пляжним відпочинком вже активізувалися. Люди засмагають, купаються й тішаться літом на повну. Звісно, тоді, коли цьому сприяє відповідна температура повітря. 

Саме під час спеки провести час біля водойми й з охолодженим коктейлем в руках хочеться найбільше. При цьому багатьом кортить засмагнути. Адже привабливий відтінок шкіри особливо привертає увагу влітку. Та при цьому не слід нехтувати правилами безпеки. Йдеться про правильний спосіб приймання сонячних ванн. В іншому випадку - наслідки можуть призвести до різних захворювань. Детальніше про це розповів лікар-дерматовенеролог Дмитро Поліщук.

Кому можна й не можна засмагати

Щоб зрозуміти важливість безпечної засмаги, розберемо все по поличках. По-перше, необхідно чітко розуміти що передбачає собою даний процес. Дмитро Поліщук каже, що засмага - це захисна реакція шкіри на дію ультрафіолету. При цьому синтезуються біологічно активні речовини - гормони і вітаміни, які під час засмаги починають активно вироблятися. Статистично доведено, каже лікар, що у країнах з недоліком сонячних променів помітне зростання депресивних станів. 

Крім того, під час засмаги виробляється вітамін D3. За словами фахівця, його вироблення без дії ультрафіолету практично  неможливе. 

Лікар розповідає, що сам процес засмаги не є шкідливим. А от наслідки можуть нанести серйозний відбиток здоров’ю людини. Це відбувається при надмірному перебуванні на сонці, в результаті чого можуть з’являтися сонячні опіки, які несуть певну небезпеку.

До слова, засмагати можна далеко не всім. Існує ряд показів й протипоказів. 

Покази:

Протипокази:

Про правила безпечної засмаги і наслідки їх нехтування

Крім корисної дії на організм, засмага може викликати клітинні мутації, що при накопиченні призводять до розвитку злоякісних новоутворень. Їхнім генератором є саме ультрафіолет. Дмитро Поліщук розповідає, що одним із тяжких захворювань шкіри, спричинених таким впливом є меланома, яка може виникати із вже існуючих родимок або ж тих, які нещодавно утворилися.

Зауважує лікар і на тому, що інформація про всі сонячні опіки здатна залишатися в ДНК клітинах. Це призводить до передчасного старіння шкіри (фотостаріння). 

Щоб уникнути подібних наслідків, варто знати як перетворити засмагу на суцільну користь для свого тіла. 

“Чим довше - тим краще” - правило не для приймання сонячних ванн. Засмагати достатньо протягом 10-15 хвилин двічі на тиждень протягом цілого року. Але в наших умовах клімат не дозволяє притримуватися такої практики. В період активного відпочинку (на морі, тривалому перебуванні на природі) варто застосовувати сонцезахист про що поговоримо нижче.  Не менш важливим є час доби. Найбезпечнішим вважається до 10-ї й після 16-ї години.

Лікар розповідає, що до отримання сонячних опіків більш схильна світла шкіра. Мовляв, у таких людей слабкий захист від ультрафіолетового випромінювання. Та це не привід нехтувати правилами безпечної засмаги людям із темнішою шкірою.

Виходячи з цього, людям як зі світлою шкірою, так і з темною не обійтися без сонцезахисних засобів. Сьогодні на ринку таких є чимало. Лікар каже, що їхня ефективність залежить від складу і ступеню захисту, що зазначається безпосередньо на самому засобі. Обираючи сонцезахисний засіб, слід звертати увагу на маркування тюбу, де має бути зазначено захист від UVA + UVB опромінення, а також SPF. Чим більша цифра  SPF, тим довше людина може безпечно перебувати на сонці. ВООЗ рекомендує використовувати засоби з індексом SPF 15+.  Американська академія дерматології  радить розпочинати із SPF 30+.  Має бути примітка РА поруч з індексом SPF (++++ це максимально можливий захист). 

Одним із варіантом вибору можуть стати сонцезахисні засоби фірми La Roche-Posay (серія Anthelios). Кожен для себе може обрати більш зручну форму для використання, наприклад, ультралегкий спрей-міст, олійка, крем, гель,  а також обрати засіб за типом шкіри (суха, жирна, комбінована, чутлива,  схильна до пігментації та акне). 

Лікар каже, що для сухої підійде крем чи молочко. А жирній і комбінованій - гель, лосьйон або флюїд. Важливу роль відіграє і кількість нанесеного засобу. 

Дослідження показують, каже Дмитро Поліщук, що зазвичай люди наносять в 4 рази менше, ніж потрібно. 

До речі, дбати під час засмаги варто і про інші частини тіла. Зокрема, про губи і очі. Захистити вуста допоможе бальзам чи помада із сонцезахисними фільтрами. Для очей підійдуть сонцезахисні окуляри з високим захистом від сонячних променів (UV не менше 80-100%). Не варто забувати і про волосся. Для захисту фахівець рекомендує використовувати засоби по догляду за волоссям з SPF фактором і головні убори. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 На п'ятницю – штормове попередження. Прогноз на 4 липня для Хмельниччини 20:11 На 137 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 4 липня (АДРЕСИ) 19:52 У Хмельницькому попрощалися з Віктором Дітковським, який поліг на Донеччині photo_camera 19:27 Робота у Хмельницькій області. Вакансії та зарплати Від читача 17:32 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 18:57 «Медичний Оскар» отримали четверо працівниць Хмельницької обласної лікарні 18:22 Хмельницький попрощався з викладачем та захисником України Олександром Паламарчуком photo_camera 17:47 Хмельничанин отримував пенсію після смерті товариша. Був суд 17:03 На Хмельниччині медики психінтернату «торгували» пацієнтами 16:28 Ректор Хмельницької прикордонної академії пішов з посади 15:53 «Ми обшукали все»: рідні про зникнення Галини Дроговишко з Хмельниччини 15:29 У Хмельницькому оновили систему вуличного освітлення 14:54 На Хмельниччині прийшла повістка загиблому Герою: що відповіли у ТЦК 14:16 На Хмельниччину повернулись з полону двоє захисників (ФОТО) 13:42 Новий керівник хмельницької прокуратури отримав заступників: хто вони 13:13 На Хмельниччині стрімко зростає захворюваність на кір 12:30 Розпочав роботу проєкт для підтримки малих та середніх аграріїв України — Open Agri Club (новини компаній) 12:10 Новий графік роботи колеса огляду і зоокуточка в парку Чекмана play_circle_filled 11:17 Шпигував за авіацією: на Хмельниччині судитимуть агента фсб 10:33 Аварія біля Бокиївки: водій Renault помер в лікарні play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up