Сертифікати та вакцинація проти COVID: чи потрібні вони після завершення карантину

-
“Ковідний карантин” офіційно закінчився з 1 липня 2023 року.
-
Більше трьох років ми прожили з оголошеною пандемією та звикли до масоу і дистанцій.
-
Тепер же залишилися питання чи варто продовжувати вакцинацію, мати при собі COVID-сертифікати, а в разі госпіталізації чи потрібен негативний ковід-тест.
Від 12 березня 2020 року до 1 липня 2023 року в Україні офіційно тривав “коронавірусний” карантин. За цей час медики зареєстрували понад 5 мільйонів випадків захворювання на COVID-19. Із них 113 тисяч були летальними.
До Хмельницької інфекційної лікарні за цей час госпіталізували більше 7 700 хворих. Найбільше — у 2021 році. Тоді й було зафіксовано найбільше летальних випадків. Станом на 29 червня 2023-го у “інфекційці” від “корони” померло 546 людей.
Карантин та режим надзвичайної ситуації завершився цього місяця. Та за 3 роки ми звикли носити маски, тримати дистанції та робити щеплення від ковіду. У обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли чи потрібно надалі вакцинуватися від коронавірусу та мати COVID-сертифікати. А також як діяти у випадку госпіталізації.
Чи треба COVID-сертифікати
Використання та наявність сертифіката на території України відтепер є не обов’язковими – більше не потрібно надавати документ для відвідувань публічних місць.
Однак, плануючи закордонну поїздку, необхідно заздалегідь дізнатися правила в’їзду – кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб.
Вакцинація проти коронавірусу
Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. Вона є рекомендованою, проте не обовʼязковою.
Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen).
Для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз. Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.
Негативний COVID-тест під час госпіталізації
Чи потрібен у разі планової госпіталізації негативний результат тестування на COVID-19? Однозначно так.
Оскільки COVID-19 все ще залишається особливо небезпечною інфекцією, наразі у випадку планової госпіталізації все ж необхідно проводити тестування на COVID-19.
А які питання щодо COVID залишились у вас?
Читайте також:
-
Маски, мітинги, дистанції. Якою була “епоха ковіду” в Хмельницькому
-
У Хмельницькій інфекційній лікарні від “корони” померло 546 людей
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
prosto tanya
Олекса Шумейко
bobyrdima reply Олекса Шумейко
Юрій Лавренов