Штам «Омікрон» в Україні: у МОЗ дали основні рекомендації для населення

Штам «Омікрон» в Україні: у МОЗ дали основні рекомендації для населення
Фото - Радіо Свобода
 • В Україні зафіксували новий штам коронавірусу «Омікрон».
 • Глава МОЗ дав 5 рекомендацій для українців.

У Центрі громадського здоров’я виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом штаму “Омікрон”. Інфікований повернувся з Об'єднаних Арабських Еміратів, де контактував з хворими на COVID-19. Наразі він перебуває на лікуванні. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я.  У відомстві також додали, що наразі проводиться епідеміологічне розслідування даного випадку і додаткове обстеження кола контактних осіб пацієнта.

Українцям радять уникати поїздок до країн, де поширений  “Омікрон”. Ефективними профілактичними заходами залишається носіння захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук. Очільник міністерства Віктор Ляшко також дав п'ять рекомендацій для українців. 

«Виконуючи наступні п’ять рекомендацій, ми зможемо зробити новорічні свята більш безпечними та радісними», – заявив глава МОЗ.
 
Рекомендація №1

Відео дня

За словами міністра, потрібно якомога швидше пройти курс вакцинації, аби мати захист від тяжкого перебігу хвороби та запобігти летальним наслідкам. Особливо це важливо для людей, які перебувають у групах ризику - старше 60 років і тих, хто має супутні захворювання. 

Рекомендація №2

Потрібно застосовувати заходи індивідуального захисту.  МОЗ та ВООЗ нагадують наступні заходи профілактики:

 • там, де це потрібно, одягати захисну маску.
 • зберігати фізичну дистанцію з людьми на відстані 1 метра.
 • провітрювати приміщення, відкривати вікна або двері.
 • уникати закритих просторів, тісних приміщень і скупчення людей.
 • слідкувати за чистотою рук.
 • прикривати рота і носі зігнутим ліктем або серветкою при кашлі та чханні.

Рекомендація №3

МОЗ радить зробити зустрічі якомога безпечнішими - зокрема, проводити їх на відкритому повітрі. 
 
Рекомендація №4

«Всім, хто відчуває слабкість, не пройшов повний курс вакцинації або не має даних про перенесену коронавірусну хворобу, і належить до групи ризику тяжкого перебігу ковіду, включаючи людей старше 60 років та людей з хронічними хворобами, ми рекомендуємо відкласти подорожі в регіони, де фіксується високий рівень поширення коронавірусу», – сказав Ляшко. 

Рекомендація №5

Перевіряти інформацію з надійних джерел і не вестись на фейки.  

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
 • Pavel Kondrashov

  Нууу раз ляха сказал, то тоди ой!
 • Надежда Надежда

  "За словами міністра, потрібно якомога швидше пройти курс вакцинації". Я "извиняюсь", а що, від Омікрону вже є вакцина? Чи підійде та, що і від Ковіду?)))
 • PutnickFree

  Дістали вже з тими мутаціями, що чую з відкритих джерел - вірус виявлений більш ніж в 70 країнах, це означає що заражених, як мінімум сотні, щодо важкого перебігу даних немає, смертельних випадків ніби 1 в Британії і то невідомо від чого, може хворого машина збила, зате вже визначилися, що там де вже встигли по 3 дози отримати - треба четверта, там де 2 - обов'язково третя, у нас "повний курс" вже і за дітей беруться, яким вірус не шкодить, а щодо шкоди вакцини даних немає...
  Видно тільки одне - фармакологія повинна мати стабільний дохід любою ціною!

keyboard_arrow_up