Скарги на медзаклади Хмельниччини: що й де не влаштовує пацієнтів

- Найбільше скарг – щодо вимагання грошей.
- Дізнавайтеся, на що саме та на які медзаклади поскаржилися пацієнти Хмельниччини.
- Підготували інфографіку.
Коли пацієнти зіштовхуються з труднощами чи проблемними ситуаціями щодо отримання медичних послуг, вони мають можливість подати скаргу в НСЗУ. Так, за останній рік на медзаклади Хмельницької області є 140 скарг. Такими є дані аналітичних дашборів НСЗУ, станом на 14 червня цього року.
50 скарг щодо вимагання коштів у медзакладах Хмельниччини
Найбільше скарг до НСЗУ подали щодо вимагання коштів – 50. З такими випадками найчастіше стикалися у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі – 7 скарг. Найменше – щодо неетичного поводження з пацієнтом – 10.
Серед інших ситуацій, про які заявили пацієнти:
- відмова у наданні медичних послуг
- надання неякісних медпослуг
- неетичне поводження з пацієнтом
- створення фіктивних ЕМЗ, декларацій
- надання медичних послуг у неповному обсязі
- інші порушення при наданні медпослуг.
Крім того, за 15-ма скаргами провели перевірку й виявили, що порушення відсутнє. Зокрема – у Старокостянтинівській багатопрофільній лікарні, Новоушицькій багатопрофільній лікарні, Полонській міській багатопрофільній лікарні, Деражнянській міській багатопрофільній лікарні, Красилівській багатопрофільній лікарні, Славутській міській лікарні, Чемеровецькій багатопрофільній лікарні, Хмельницькому міському перинатальному центрі, Хмельницькій міській лікарні та Ярмолинецькому ЦПМСД.
З-поміж медзакладів, на які скаржилися люди – Хмельницький обласний протипухлинний центр, Хмельницька міська лікарня, Хмельницький міський перинатальний центр, міська інфекційна лікарня, Хмельницька обласна лікарня та інші заклади, які функціонують по області.
Детальніше із кількістю та класифікацією скарг за кожним медзакладом знайомтеся далі в інфографіці. Додамо, що при створенні цього матеріалу, увага зверталася лише на комунальні медичні заклади.
Як подати скаргу до НСЗУ
Подати звернення до НСЗУ можна через електронну форму на сайті або за безкоштовним номером 16-77.
Рекомендації щодо подачі звернення:
1. Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження (у форматі день, місяць, рік народження) і зазначте дату події, яка сталася з пацієнтом.
2. Правильно вкажіть назву лікарні. Якщо маєте змогу, додайте код ЄДРПОУ — його легко знайти в інтернеті.
3. Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали.
4. Детально опишіть ситуацію. Наприклад, які саме ліки у вас вимагають докупити. За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити або яку з вас вимагали. Додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги, які довелося придбати за власний кошт.
5. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер телефону, електронну адресу.
У НСЗУ додають: для того, щоб скарга мала позитивний результат, важливо надати якомога більше фактів та доказів того, що сталося.
Подати звернення до НСЗУ може сам пацієнт або його уповноважена особа. В останньому випадку потрібно надати документ, який підтверджує право подавати звернення від імені пацієнта.
Документами, що підтверджують повноваження представника, можуть бути, наприклад, довіреність фізичної або юридичної особи, свідоцтво про народження дитини або рішення про призначення опікуном. Довіреність фізичної особи має бути посвідчена нотаріально.
Читайте також: У яких медзакладах Хмельниччини надають безоплатне лікування пацієнтам з ВІЛ (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Є приватна медицина! Що вам заважає (ви пенсіонер, інвалід чи маєте тяжку хронічну хворобу)?
Думаю ви хочете все задарма і медицину і освіту і комунальні і газ і світло і воду і повністю ВСЕ!
А ЩО ВИ ЗРОБИЛИ ДЛЯ ТАКОГО ЖИТТЯ, ДЛЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ???????
Почнемо так: в Європі ВСІ ПЛАТЯТЬ ПОДАТКИ!!!
І за рахунок цього в кожній державі є свої соціальні програми. Наприклад в Німеччині немає бездомних німців. Якщо німець живе на вулиці, то він так хоче! Якщо він в категорії бідних, то він має соціальне житло, і йому можуть вирвати хворий зуб но імплант не поставлять і світло не буде споживати скільки хоче і води, дорога операція це буде дуже довго і скоріше всього неможливо. Бюрократія в ЄВРОПІ дуже велика і повільна. По соціальним програмам Франція проти Німеччини то ад. Ви привели невдалий приклад, бо ви щось чули!
Найкращі плюшки то Швеція, Фінляндія і Німеччина. АЛЕ ДЛЯ ГРОМАДЯН ЦИХ КРАЇН.
Цей процес називається НАТУРАЛІЗАЦІЯ. Багато українців живут в Італії, Іспанії більше 15 років, а натуралізацію не пройшли! Для мене це дивно. А ви кажете про Францію!!!
Скажіть скільки українців стали громадянами Франції??????? Можете скористатися Google скільки українців жили в тій чи іншій країні Європи до 2021 року.
Ви навіть уяви не маєте через що треба пройти, щоб подати документи на натуралізацію. І скільки цей процес триває. У мене це було більше року і це ще казка!
Коли в Україні проведуть АУДИТОРСЬКУ ПЕРЕВІРКУ ВСІХ, як це робиться кожен рік в Європі (річні податкові декларації)!
Перевірити ВСІХ починаючи з 1999-го року - СКІЛЬКИ ПОДАТКІВ СПЛАТИВ і ЯКЕ МАЙНО ПРИДБАВ ЗА ЦЕЙ ПЕРІОД!
Я думаю Україна з такими українцями (ХАМСТВО, КРАДІЇ, ПОВНА ВІДСУТНІСТЬ ЗАКОНОСЛУХНЯНОСТІ, КОРУПЦІЯ, КУМОВСТВО і т.д.) ЄВРОСОЮЗУ НЕПОТРІБНА.
В Старій Європі такого явища як базар НЕМАЄ. Всі працюють - всі платять однакові податки і ВСІ ЗДАЮТЬ РІЧНІ ПОДАТКОВІ ДЕКЛАРАЦІЇ!
Ще раз наголошую! У вас з 1999-го року Є ПОДАТКОВІ КОДИ!
Україна повинна пройти ФІНАНСОВИЙ АУДИТ за всі 25 років!
Тепер до редакції сайту: мені причепили червоний смайлик, а чому не російське ? ЦЕ І Є РІВЕНЬ ВАШОЇ КУЛЬТУРИ, КУЛЬТУРИ ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.
ВИБАЧТЕ БІЛЬШОСТІ!
Є В УКРАЇНІ КУЛЬТУРНІ і ПАТРІОТИЧНІ ЛЮДИ, А ГОЛОВНЕ МОЛОДЬ! Саме молодь і Європа будуть будувати і розвивати НОВУ КВІТУЧІ УКРАЇНУ!