Тополина війна триває

Вже близько двох тижнів хмельничани страждають від тополиного пуху, який заполонив вулиці нашого міста. «Тополина зима» викликала в багатьох людей нежить, свербіж в очах, чхання та біль у горлі. Досить часто люди сприймають це як звичайну «віруску», а не симптоми сезонної алергії. Найчастіше звертаються зі скаргами до ЛОРів – оториноларингологів – знімають гострий процес, але це не означає, що позбулися алергії. Найкраще звернутися до алерголога, який допоможе справитися з недугою і не допустить ускладнень.
Лікарі-алергологи відділення алергології Хмельницької обласної лікарні пояснюють, що сам тополиний пух не є алергеном, проте має здатність переносити у собі головні збудники алергенів. Як зазначають лікарі, хворих на поліоноз (гостра сезонна форма алергічного риніту — прим. авт.) за останні декілька тижнів справді побільшало.
Найперше, що варто зробити при прояві поліонозу, це звернутися до лікаря-алерголога. Ні в якому разі не варто приймати симптоматичні засоби, адже вони лише маскують хворобу. Лікарі, зробивши відповідні аналізи, призначать хворому спеціальну програму лікування, яка є індивідуальною для кожного пацієнта.
Небезпечність рослин-алергенів
Фахівці заявляють, скаржитися на тополиний пух почали тільки в 70-х, коли повітря в містах стало по-справжньому брудним, адже алергію викликає не сам пух, а пил, що на ньому осідає. Не рубай тополю - закликають екологи. І наводять аргументи. Саме тополя вбирає 70 відсотків вуличного пилу і бруду, алергетик же із неї значно слабший, ніж амброзія, полин чи навіть береза.
«На Хмельниччині росте багато тополь, хоча таких буйноцвітних «плантацій» та заростей, як на Запоріжжі чи Донеччині, у нас немає. Висаджені тополі переважно вздовж доріг з метою захисту від негоди. У червні цвіте тополя, а серпень-вересень - пора цвітіння амброзії і дуже важкий час для алергіків. Тому ми з кожним роком намагаємося замінювати тополі на липу, клен та декоративні рослини, які б не завдавали небезпеки здоров'ю хмельничан», - розповів перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький.
Також алергеном служить пилок деяких дерев та квітів - берези, клена, дуба, ліщини, сосни, полину, а також майже всіх квітів, особливо дуже пахучих. Усі ці рослини виділяють багато пилку під час цвітіння, а тому можуть спричиняти загострення алергійних хвороб. Рослини-алергени об'єднують у три групи: дерева, злакові, бур'яни. Дерева цвітуть переважно навесні, злакові і квіти - влітку, бур'яни - до глибокої осені. Тому людям, які страждають на алергію, не позаздриш.
Пух — додаткова робота для двірників
З настанням літа та цвітінням рослин-алергенів роботи для двірників побільшало. З самого ранку, коли переважна більшість людей ще не вийшла з помешкань, прибиральники вулиць «борються» з тополиною навалою.
«Кожний двірник мусить прибрати близько чотирьох тисяч метрів квадратних площі, а то й більше. Незважаючи на те, що обсяг роботи збільшився і двірникам стало важче прибирати вулиці нашого міста, ставка, на жаль, не піднялася», - розповів головний інженер житлово-експлуатаційної контори № 3 Ігор Білокриницький.
До прикладу, двірник Ярослав Дмитрович, який щодня встає о п'ятій годині ранку, розповів, що тополиний пух справді утруднює прибирання вулиць.
«Цвіт тополі прибирати дуже важко, адже він дуже розлітається. В ручному режимі боротися з пухом дуже важко, проте спеціальної техніки у нашому місті немає. Доводиться усе прибирати вручну», - розповів двірник Ярослав Дмитрович.
Елементарні поради
Як комунальники, так і медики говорять в унісон - бити на сполох не потрібно. Окрім традиційних порад менше гуляти вулицями міста та зачиняти вікна помешкань, нічого робити не варто.
Відтак фахівці вважають, що від «тополиної зими» можна захиститись, одягнувши сітку на вікно квартири та промивши ніс та очі спеціальним медичними припаратами. Якщо не допоможе, тоді іти до лікаря. Комунальникам же науковці радять - замість рубати тополі - косити амброзію. Цей бур'ян непомітний, але справді здатен довести до реанімації.
Якщо ви дізналися, що хворієте на поліоноз, – зверніться до алерголога, який допоможе справитися з недугою і не допустить ускладнень, бронхіальної астми, наприклад.
Як розпізнати алергію від застуди?
Це алергія, якщо...
... прояви «застуди» турбують вас з року в рік, в один і той же час, тривають довше, ніж звичайна вірусна інфекція ;
...у вас «мокрий» ніс навесні чи влітку, коли епідемія грипу і ГРВІ давно минула;
...у сонячні і вітряні дні стан вашого здоров’я погіршується, а в дощову погоду ви почуваєтеся ліпше (дощ прибиває пилок до землі);
...як правило, захворювання протікає без підвищення температури тіла.
Інформаційна служба газети «Діловий тижневик «ВСІМ»
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Alisa BudyakovaЩоліта мучаюся від алергії на тополиний пух. Очі болять і сверблять, першить у горлі. Ні нафарбуватись, ні вийти в люди. В аптеці порадили Ринітал. Першого дня відчула полегшення. Дихати стало легше!