Обмеження торкнуться цілого ряду сфер.
Це і освіта, і громадське харчування, і проведення масових заходів.
Місто Хмельницький від сьогодні, 14 вересня, перейшло у «помаранчеву» зону. Це пов’язано зі зростанням кількості хворих на COVID-19. Хмельничан чекають певні зміни, пов’язані з роботою різноманітних закладів, роботою громадського транспорту, госпіталізацією хворих до лікарень. Розповімо вам про все детальніше.
Обмеження для кожної зони визначені постановою Кабінету міністрів. «Помаранчева» зона має власні обмеження, а також обмеження, що передбачають «зелена» та «жовта» зони. Нагадаємо, що зараз Хмельницький зараз перебуває у «жовтій» зоні, і так буде до 14 вересня.
Як ми вже писали раніше, у «помаранчевій» зоні має бути обмежена робота громадського транспорту. Перевозити можна пасажирів у кількості не більше половини сидячих місць у транспортному засобі. Проте у Хмельницькому буде дещо інакше. У міськраді прийняли рішення перевести весь громадський транспорт у спеціальний режим руху. Таким чином для пасажирів не зміниться нічого, про що журналістам vsim.ua розповів заступник міського голови Андрій Бондаренко. Детальніше про це в окремому матеріалі.
Постанова Кабміну передбачає для «помаранчевої» зони обмеження масових заходів. Їх можна проводити, але обмеження такі:
не більше 100 осіб
не більше однієї людини на 20 квадратних метрів площі будівлі або території
Робота всіх закладів розміщення буде заборонена, за виключенням готелів. Також не можна буде працювати всім розважальним закладам та закладам громадського харчування у нічний час, а саме від півночі до 7 години ранку. Це не стосується видачі замовлень з собою та адресної доставки.
Заклади освіти можна буде відвідувати групами у кількості не більше 20 осіб. Це не стосується дитячих садочків та шкіл. Крім того, дітей не прийматимуть до закладів оздоровлення та відпочинку. Робота спортивних залів та фітнес-центрів також буде забороненою.
«Помаранчева» зона передбачає також заборону на планову госпіталізацію пацієнтів у медичні заклади, за виключенням:
надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів
надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим
надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями
надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах
проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей
Поділ на карантинні зони діє 14 днів. Після цього оцінюють ситуацію з захворюваністю та визначають новий поділ. Тому за два тижні Хмельницький може як перейти до «червоної» зони, так і повернутися до «жовтої» або «зеленої».
Нагадаємо, що у «помаранчеву» зону, окрім Хмельницького, перейдуть міста Кам’янець-Подільський та Нетішин, Красилівський, Теофіпольський, Ярмолинецький та Новоушицький райони. До «червоної» зони перейдуть місто Славута та Красилівський район. У «зеленій» зоні буде лише Старокостянтинівський район. Всі інші райони та міста обласного значення будуть у «жовтій» зоні.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дід Панас
Ігор reply Дід Панас
Сергей ВОЛОЩИК
Юрій Гудок
Тамір
Адмін Адмін reply Тамір
Дід Панас reply Адмін Адмін
Ігор reply Дід Панас
Ігор reply Дід Панас