У ПЦУ розвінчали міф про "змивання" гріхів на Водохреще

У ПЦУ розвінчали міф про "змивання" гріхів на Водохреще
ТСН
  • Вірять, що купання в ополонці на Водохреще допомагає "змивати" гріхи. Чи так це насправді? 

Купання в ополонці на Водохреще не допомагає "змивати" гріхи. Про це повідомили на офіційній сторінці Православної церкви України. 

Твердження про таку "давню українську традицію" називали міфом та додали, що, ймовірно, цей звичай прийшов до нас з ідеєю загартування організму. 

  • "Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття "змиває" усі гріхи. Яким чином їх можна "змити"? Хіба сам фізичний акт занурення в освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає", –  наголошують у ПЦУ.

Щодо походження такої традиції, то в ПЦУ запевняють, що вона немає жодного українського коріння.

Відео дня
  • "Мотивація у кожного різна: хтось "змиває гріхи", хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням "давньої української традиції". Останнє твердження – цілком помилкове!  У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини XX століття не фіксували нібито "традиційних" масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього", – додали в ПЦУ. 

Зазначається, що згадки про масові пірнання у воду на свято Богоявлення з‘явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Тобто це доволі нова традиція. Дехто пов'язує це з поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя.

При цьому в ПЦУ наголошують, що не забороняють пірнати у холодну воду, але закликають не вважати цю дію церковною.

  • "Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі "за" і "проти": стан здоров'я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії", – додали в ПЦУ.

Друзі, а ви плануєте пірнати в ополонку на Водохреще?

Читайте також: Чи можна пірнати в ополонку на Водохреща перехворілим на коронавірус: застереження лікаря 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • навіть татуювання нe змивається і наслідки пластичноі космeтологіі а тут щe гріхі якісь намалювались...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
12:20 Кращі голи чемпіонату Хмельницького з мініфутболу: нова підбірка play_circle_filled 11:11 Хмельниччина розширює міжрегіональну співпрацю, облрада photo_camera 10:15 Хто керував Хмельницькою обласною прокуратурою останні 10 років 09:29 Краща команда Хмельниччини зіграє в кубку України з футболу Від читача 17:32 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 4 липня 21:01 На п'ятницю – штормове попередження. Прогноз на 4 липня для Хмельниччини 20:11 На 137 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 4 липня (АДРЕСИ) 19:52 У Хмельницькому попрощалися з Віктором Дітковським, який поліг на Донеччині photo_camera 19:27 Робота у Хмельницькій області. Вакансії та зарплати 18:57 «Медичний Оскар» отримали четверо працівниць Хмельницької обласної лікарні 18:22 Хмельницький попрощався з викладачем та захисником України Олександром Паламарчуком photo_camera 17:47 Хмельничанин отримував пенсію після смерті товариша. Був суд 17:03 На Хмельниччині медики психінтернату «торгували» пацієнтами 16:28 Ректор Хмельницької прикордонної академії пішов з посади 15:53 «Ми обшукали все»: рідні про зникнення Галини Дроговишко з Хмельниччини 15:29 У Хмельницькому оновили систему вуличного освітлення 14:54 На Хмельниччині прийшла повістка загиблому Герою: що відповіли у ТЦК 14:16 На Хмельниччину повернулись з полону двоє захисників (ФОТО) 13:42 Новий керівник хмельницької прокуратури отримав заступників: хто вони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up