Вагітність і пологи на Хмельниччині: за які послуги жінки можуть не платити

-
Дізналися, які послуги є безоплатними для вагітних жінок на Хмельниччині.
-
А також - які суми виділяються на обслуговування майбутніх мам в медзакладах області.
Жінки можуть отримувати безоплатні послуги на етапі ведення вагітності та при самих пологах. Все за умови, що вони спостерігатимуться та народжуватимуть в лікарні, яка має договір із НСЗУ. Детальніше розбиралася журналістка vsim.ua.
Які послуги є безоплатними для вагітної пацієнтки
У Хмельницькій області 24 медзаклади уклали договір із НСЗУ на отримання пакета послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. А також - 15 лікарень, які отримують гроші за пакетом “Медична допомога при пологах”. Інформація про це подана на аналітичних дашбордах НСЗУ.
Що ж входить до цих пакетів і є безоплатним для пацієнтки? У Національній службі здоров’я України подають перелік безоплатних послуг - “Ведення вагітності”. Це:
-
Динамічне спостереження за перебігом вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітних, повнотою обстежень, консультацій, виконанням лікувально-профілактичних заходів тощо.
-
Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я у закладі або на умовах договору
-
Організація забору та транспортування біологічного матеріалу для проведення досліджень у закладі охорони здоров’я (ЗОЗ) або в інших надавачів медичних послуг на умовах договору підряду.
-
Проведення необхідних інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема: УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії щонайменше двічі; трансвагінальна ультразвукова цервікометрія; УЗД внутрішніх органів; кольпоскопія тощо.
-
Забезпечення проведення неінвазивної пренатальної діагностики з розрахунком індивідуального ризику жінки щодо хромосомних аномалій та певних вад розвитку плода за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм та інше.
До пакету “Медична допомога при пологах” входять наступні послуги, які є безоплатними для пацієнтки:
-
медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою;
-
партнерські пологи;
-
ведення неускладнених та ускладнених пологів;
-
проведення ургентного або планового кесаревого розтину;
-
моніторинг стану роділлі і плода;
-
зниження відчуття болю - епідуральна аналгезія та інші методи;
-
анестезіологічне забезпечення;
-
лабораторні та інструментальні дослідження 24/7;
-
консультування лікарями інших спеціальностей;
-
проведення постконтактної АРТ профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів;
-
пульсоксиметричний скринінг критичних вроджених вад серця, оцінювання слуху в новонароджених;
-
щеплення для немовля;
-
консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції;
-
надання психологічної підтримки;
-
харчування в умовах стаціонару.
Детальніше із переліком послуг, які надає Програма медичних гарантій, можна ознайомитися за посиланням.
У НСЗУ додають - отримання безоплатних послуг не залежить від місця реєстрації чи проживання жінки. Оскільки вагітна має право на вільний вибір медзакладу, який уклав договір із Національною службою здоров’я України.
- Платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне - і ліки, і медичні вироби, і всі необхідні маніпуляції - входять у безоплатний пакет послуг, - зазначають в НСЗУ.
Скільки грошей на вагітність та пологи виділено лікарням на Хмельниччині
Журналістка vsim.ua оглянула на динамічних аналітичних дашбордах НСЗУ дані стосовно фінансування медзакладів на Хмельниччині. Пакет послуг “Медична допомога при пологах” у 2023 році не отримували заклади в Білогір’ї, Віньківцях, Летичеві, Новій Ушиці, Старій Синяві, Теофіполі, Чемерівцях та Ярмолинцях. А також - у центральній районній лікарні Слобідко-Кульчієвецької сільради.
Загалом найбільші суми за пакетами послуг протягом 2023 року отримав Хмельницький міський перинатальний центр. На ведення вагітності було виділено - понад 10 мільйонів гривень. На медичну допомогу при пологах - більше як 35 мільйонів гривень.
Також більше за інші заклади отримала фінансування Хмельницька обласна лікарня. На ведення вагітності в амбулаторних умовах - понад 2 мільйони гривень. На допомогу при пологах - більш як 28 мільйонів гривень.
Детальніше із фінансуванням лікарень, де можуть спостерігатися й народжувати хмельничанки, знайомтеся в інфографіці.
Нагадаємо: нещодавно ми вам розповідали, що У Деражнянській міській багатопрофільній лікарні з наступного року планують закрити пологове відділення. Ліквідувати його мають з 10 січня наступного року. Як йдеться в наказі, причиною такого рішення є відсутність фінансування. Повідомляється, що заклад не підписав з Національною службою здоров’я України договір за пакетом “Медична допомога при пологах”.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.