Вимагання грошей, неетичне поводження та інше. На які медзаклади Хмельниччини скаржаться пацієнти (ІНФОГРАФІКА)

Вимагання грошей, неетичне поводження та інше. На які медзаклади Хмельниччини скаржаться пацієнти (ІНФОГРАФІКА)
 • За рік до НСЗУ надійшло 36 скарг на медзаклади Хмельницької області.
 • Що було не так?
 • Підготували інфографіку.

Коли пацієнти зіштовхуються з труднощами щодо отримання медичних послуг, вони мають можливість подати скаргу в НСЗУ. Так, за останній рік на медзаклади Хмельницької області поскаржилося 36 людей. Такими є дані станом на 12 вересня цього року. 

Серед медзакладів, на які скаржилися - лікарні в Хмельницькому та містах області

Найчастіше скаржилися на вимагання грошей за надання медпослуг, витратних матеріалів та лікарських засобів чи укладання декларацій. Таких заяв було 15. Найменше скарг на надання неякісних медичних послуг - 3.

З-поміж медзакладів, на які скаржилися люди - Хмельницький обласний протипухлинний центр, обласна дитяча лікарня, Хмельницький міський перинатальний центр, міська інфекційна лікарня, Хмельницька обласна лікарня та інші заклади, які функціонують по області.

Відео дня

Детальніше із кількістю та класифікацією скарг за кожним медзакладом знайомтеся далі в інфографіці. Всі дані - з аналітичних дашбордів НСЗУ. 

Як подати скаргу

Подати звернення до НСЗУ можна через електронну форму на сайті або за безкоштовним номером 16-77. 

Рекомендації щодо подачі звернення:

1. Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження (у форматі день, місяць, рік народження) і зазначте дату події, яка сталася з пацієнтом.

2. Правильно вкажіть назву лікарні. Якщо маєте змогу, додайте код ЄДРПОУ — його легко знайти в інтернеті.

3. Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали.

4. Детально опишіть ситуацію. Наприклад, які саме ліки у вас вимагають докупити. За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити або яку з вас вимагали. Додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги, які довелося придбати за власний кошт.

5. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер телефону, електронну адресу.

У НСЗУ додають: для того, щоб скарга мала позитивний результат, важливо надати якомога більше фактів та доказів того, що сталося.

Подати звернення до НСЗУ може сам пацієнт або його уповноважена особа. В останньому випадку потрібно надати документ, який підтверджує право подавати звернення від імені пацієнта. 

Документами, що підтверджують повноваження представника, можуть бути, наприклад, довіреність фізичної або юридичної особи, свідоцтво про народження дитини або рішення про призначення опікуном. Довіреність фізичної особи має бути посвідчена нотаріально.

Читайте також: Неблагополучні пологи і дитяча кома. Жінка звинувачує медиків лікарні у Волочиську

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
 • IGOR

  Исчадие ада, посланник дьявола по фамилии Супрнун, уничтожила медицину окончательно, а эти и рады продолжать её труд. Мало того, что сейчас стали платными базовые услуги, которые всегда были бесплатными, так ещё и если не дать в больнице, то никто к тебе не подойдёт, не дозовёшься и лечения не будет. Чем платить налоги на такую "медицину", лучше получать зарплату в конверте и лечиться в частной практике...

  IGOR reply IGOR

  А касаемо социально не защищённых слоёв, то здесь конечно всё печально. Всю жизнь проработали, а теперь не могут получить элементарные услуги, потому, что выбор стоит или заплатить за них, или купить булку хлеба...
 • ванильная содовая

  Без грошей в лікарню навіть нема чого йти
 • Андрей Гришнюк

  А скільки людей не подавали скарги!....
 • І Франко

  Невже неможна кожному вимагачу по кумполу  заїхати, да так щоб обіс рався?!

keyboard_arrow_up