Вперше в області: у Хмельницькому виписали пацієнта із пересадженою печінкою

Вперше в області: у Хмельницькому виписали пацієнта із пересадженою печінкою
Фото - Олександра Підмурняка
  • Першу на Хмельниччині трансплантацію печінки провели 25 грудня.
  • Пересадку зробили 29-річному чоловіку. 
  • Орган взяли у пацієнта, якому діагностували смерть мозку.

В Хмельницькій обласній лікарні провели першу на Хмельниччині трансплантацію печінки. Відбулося це вночі, 25 грудня. Операцію з пересадки органу провела бригада хірургів трансплантологів Національного інституту хірургії і трансплантології Олександра Шалімова разом з хмельницькими медиками. 

Пацієнту, який потребував донорської печінки - 29 років. Після трансплантації його перевели до реанімації. У перші години, під час сну, йому внутрішньовенно вводили ліки, слідкуючи на моніторі за показники роботи серця. Лікарі розповідали, що вранці після операції пацієнт був у свідомості. Всі показники були стабільними, тож його зняли з дихального апарату. Про це повідомляє Суспільне. 

Сьогодні, 3 лютого, пацієнта виписали з обласної лікарні. Йому провели зняття швів з лапаротомної рани.  Наразі стан чоловіка задовільний. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив завідувач відділення загальної хірургії Олександр Підмурняк. 

Відео дня

Згоду на взяття органів дали родичі пацієнта, якому діагностували смерть мозку. Операція із забору та трансплантації печінки тривала протягом 12 годин. Нагадаємо, що для таких операцій в Хмельницьку обласну лікарню було закуплене обладнання на суму майже 9 мільйонів гривень. 

Возможно, это изображение (3 человека)

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up