Перші дози препарату для щеплення мають надійти в Україну за два тижні.
Тоді ж мають розпочати вакцинацію і на Хмельниччині.
В області створили мобільні бригади та збирають дані людей, які згодні на щеплення.
У середині лютого в Україну надійдуть перші дози вакцини проти COVID-19. Постачання очікується в рамках механізму COVAX, який передбачає охоплення щепленнями 20% населення кожної країни світу у найкоротші строки. З інформації МОЗ відомо, що в Україну в першій партії надійдуть 117 тисяч доз вакцини «Pfizer/BioNTech». Крім того, в рамках цього механізму Україна має отримати від 2,1 до 2,7 мільйона доз вакцини «Oxford/AstraZeneca» до кінця червня цього року.
Сьогодні, 1 лютого, у Хмельницькій ОДА провели онлайн-брифінг, де розповіли про майбутню вакцинацію в області. Отож, щеплення хмельничанам проводитимуть працівники мобільних бригад та працівники центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). Про це розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська.
Працівники бригад будуть проводити щеплення у тимчасових пунктах вакцинації. До складу кожної бригади входитимуть лікар, два середніх медичних працівники та реєстратор, функцією якого буде оформлення всієї документації, яка стосується щеплення. Працівники мобільних бригад пройдуть навчання та працюватимуть стабільно протягом 2021-2022 років. Відомо також, що бригад в області буде 26. Персональний склад працівників у них вже затверджений, і всі вони мають досвід роботи в мобільних бригадах. У Хмельницькому бригад діятиме чотири — по дві на кожен центр ПМСД. Кожна бригада в області буде вакцинувати до 100 осіб за робочий день.
Яка саме вакцина буде постачатися на Хмельниччину, у департаменті охорони здоров’я поки не знають. Під час наради в МОЗ обговорювалося питання постачання препарату «Pfizer/BioNTech». За інформацією ВООЗ, він потребує зберігання від -90 до -60 градусів протягом шести місяців, або від +2 до +8 протягом п’яти діб, або до +30 градусів протягом двох годин.
За словами Тетяни Косовської, на території області створення умов для тривалого зберігання не потрібне. В регіон, а саме на обласну базу спеціального медичного постачання, будуть постачати п’ятиденний запас вакцини, який розподілятиметься між центрами ПМСД та мобільними бригадами. Останні повинні будуть використати кожну дозу протягом п’яти годин від моменту отримання.
Перший етап. Вакцинації підлягають:
персонал стаціонарних закладів охорони здоров’я, залучений для лікування COVID-19 (23 заклади охорони здоров’я в області)
персонал та підопічні інтернатних закладів соціального захисту
інші категорії з-поміж медиків
військовослужбовці, включаючи Збройні сили України та Національну гвардію України, які беруть участь в ООС на сході України
Цих людей вакцинуватимуть мобільні бригади протягом трьох місяців.
Другий етап. Вакцинації підлягають:
персонал інших закладів охорони здоров’я
працівники соціальної сфери
особи віком від 80 років
Цих людей вакцинуватимуть мобільні бригади, а також працівники центрів ПМСД (до 30 осіб щодня).
Третій етап. Вакцинації підлягають:
особи віком 65-79 років
працівники сфери освіти
працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Національну гвардію, Службу безпеки України, військовослужбовців ЗСУ та МВС
Цих людей також вакцинуватимуть мобільні бригади, а також працівники центрів ПМСД.
Четвертий етап. Вакцинації підлягають:
особи віком 60-64 роки
особи віком 18-59 років, які є в групі ризику по захворюванню на COVID-19
особи, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах
працівники місць обмеження волі та слідчих ізоляторів
Цих людей також вакцинуватимуть переважно працівники центрів ПМСД, але мобільні бригади також будуть залучені. На п’ятому етапі будуть вакцинувати інші верстви населення.
Як розповіла Тетяна Косовська, окремі питання щодо вакцинації поки не мають відповіді. Так, зараз невідомо, які протипоказання має вакцинація, проте це буде зрозуміло з інструкції до кожної вакцини. Крім того, чиновниця не змогла розповісти, чи можна вакцинувати тих, хто вже перехворів на COVID-19. За досвідом Литви, яка вже почала кампанію, має пройти певний термін після завершення хвороби, аж до кількох місяців.
Щеплення є добровільним, і в області вже почали збирати дані людей, які підлягають вакцинації та дали на це згоду:
члени мобільних бригад — підлягають щепленню 155, дали згоду 78
працівники закладів охорони здоров’я, де надається стаціонарна медична допомога хворим на COVID-19, — підлягають щепленню 6 742, дали згоду 2 653
працівники лабораторії, яка проводить лабораторні дослідження на COVID-19, — підлягають щепленню 70, дали згоду 22
працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв, — підлягають щепленню 776, дали згоду 147
особи, які перебувають в спеціалізованих закладах системи соціального захисту, — підлягають щепленню 1 906, дали згоду 1 335
працівники спеціалізованих закладів системи соціального захисту — підлягають щепленню 1 539, дали згоду 691
разом за першим етапом вакцинації — підлягають щепленню 11 198, дали згоду 4 926
за другим етапом вакцинації — підлягають щепленню 67 435, дали згоду 16 119
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.