Поки смертельний коронавірус з Китаю шириться країнами й континентами, хмельничан беруть в полон інші захворювання.
Так, показник хворих на грип та гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) активно “повзе” догори. Станом на 26 січня таких випадків на Хмельниччині зафіксували 8 461. З них госпіталізували 421 особу. Серед хворих найбільшу кількість складають діти - 5 722. Тож учні десятків шкіл області вже відправилися на вимушені канікули. Як повідомила лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Калінер, найсуттєвіше кількість захворювань зросла в Кам’янець-Подільському, Дунаєвецькому та Шепетівському районах. А також в місті Нетішин і Кам’янець-Подільський.
У результаті збільшення кількості захворюваних, в містах і районах прийняті обмежувальні заходи. А саме: зачинені школи в місті Кам’янець-Подільський, в Кам’янець-Подільському районі закрито 32 школи і один ДНЗ. Також на карантин зачинено одну школу в Шепетівському районі та одну в Ярмолинецькому. У Нетішині на вимушені канікули пішли учні двох шкіл. Загалом карантин триватиме з сьогоднішнього дня по 31 січня - пояснює Лариса Калінер.
У порівнянні з минулим тижнем, зросли показники хворих і в Хмельницькому. Нині із симптомами грипу та ГРВІ зафіксували 2 419 містян. Що слід знати про захворювання, що ширяться містом?
ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. Збудником ГРВІ є більш як 200 вірусів, які часто належать до різних груп захворювань. Саме через це форма протікання хвороби залежить від того, яким саме вірусом заразилася людина. На сайті МОЗ України йдеться, що вони вражають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла тощо. Відомо, що найпоширенішим збудником ГРВІ є так званий риновірус.
Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель - повідомляють на сайті МОЗ України.
Крім того, ГРВІ може стати причиною або посилити симптоми хронічних захворювань дихальних шляхів.
Водночас вірус грипу може локалізуватися як у верхніх, так і у нижніх дихальних шляхах. Це і пояснює його здатність викликати важкі форми захворювання. Небезпеку він представляє і в можливості розвитку вторинних бактеріальних інфекцій.
Такі бактеріальні інфекції часто стають причиною погіршення стану хворого через пошкодження легеневої тканини, посилення запального процесу та серйозних порушень функцій органів дихання - йдеться на сайті МОЗ України.
Загалом, те, як протікатиме хвороба залежить від самої людини, а саме:
Грип починається раптово і гостро. Впродовж хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах. Натомість ГРВІ починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання. Щоб детальніше ознайомитися із симптомами грипу та ГРВІ, дивіться інфографіку.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.