Як змінилося повітря в Хмельницькому за 5 років (ІНФОГРАФІКА)

Як змінилося повітря в Хмельницькому за 5 років (ІНФОГРАФІКА)
  • Щомісяця в місті здійснюють контроль за станом повітря.
  • Чим дихають хмельничани?
  • Зібрали дані за останні 5 років й підготували інфографіку. 

Минулого місяця хмельничани скаржилися на якість повітря в місті. Мовляв, воно є забрудненим в мікрорайонах Гречани, Дубове, Південно-Західний й Ружична. Мешканці говорили про сморід та задимленість. Тоді підставою для цього стало паління сміття та сухої трави. В результаті було зафіксовано помірний рівень забрудненості повітря у зазначених частинах міста.

Вище описана причина є не єдиною, що зумовлює забруднення повітря. Викиди різних речовин в атмосферу - наслідок як природних явищ, так і роботи підприємств. Серед останніх - теплові електростанції, металургійні виробництва, видобуток і використання радіації або ж ті, що займаються хімічною промисловістю.

В головному управлінні статистики в Хмельницькій області надали перелік основних стаціонарних джерел забруднення повітря. Вони подані далі за обсягами викидів, від найбільшої кількості до найменшої: 

Відео дня

За словами екологів, інгредієнтами забруднення є тисячі хімічних сполук. Це особливо важкі метали та оксиди, токсичні речовини та аерозолі. Забруднення повітря важкими металами і токсичними вуглеводами спричинене роботою транспорту. Атмосферу забруднюють практично всі його види.

Для контролю якості повітря в місті працює 8 компактних станцій моніторингу. Вони розташовані у навчальних закладах різних мікрорайонів Хмельницького. Прилади надають можливість слідкувати за якістю повітря в режимі реального часу. Так, станом на 15 годину 19 жовтня якість повітря має “Добрий рівень”. 

Фахівці центру з гідрометеорології щомісяця надають результати спостережень за забрудненням навколишнього середовища в Хмельницькому. Як повідомляли в міській раді, у період з лютого по травень цього року концентрація деяких речовин суттєво зменшилася або ж залишилася на рівні минулого року. Йдеться про хлор, фенол та формальдегід. 

Водночас зберігається мінімальне перевищення рівня діоксиду азоту. Основна токсична його дія - це подразнення слизової.

Загалом якість повітря в зазначений період була оцінена як “Добре”. Такий результат пов’язують з частковою зупинкою промислових виробництв у регіоні, впровадженням комендантської години та паливною кризою, що призвела до зменшення використання автомобілів.

Як змінилося повітря в Хмельницькому протягом 5 років? В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міськради надали дані за 2017-2021 роки. Як пояснили в управлінні, інформація за поточний рік ще не опрацьована спеціалістами. Детальніше знайомтеся зі зміною середнього рівня забруднення повітря в інфографіці. Кількість подана в міліграмах на метр кубічний.  

Завідувач кафедри екології Хмельницького національного університету Наталія Міронова, оглянувши відомості, пояснила, що загалом концентрація забруднюючих речовин має тенденцію до зменшення. Винятком є кількість пилу, якого у 2021 році в повітрі зафіксували найбільше. 

Читайте також: У Хмельницькому стартував опалювальний сезон: куди подадуть тепло

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Гена Бондар

    Про воду в Південному Бузі ще напишіть
  • Vitalii16 MetroLisova

    А треба "більше" приватним транспортом користуватися, щоб повітря чистішим було.

keyboard_arrow_up